Kamuran Paşa’dan selam var

Anasayfa / Haberler / Kamuran Paşa’dan selam var

Kamuran Paşa’dan selam var

Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’ın yetiştirdiği en yüksek rütbeye ulaşmış olan Emekli Korgeneral Kamuran Orhon Paşa’yı Ankara Sincan Cezaevi’nde ziyaret etti.

Ziyaretin ardından açıklama yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kamuran Paşa’nın Seferihisarlılara çok selam söylediğini ve 10 aydır neden içeride tutulduğunu bilmediğini söylediğini memleket hasretini de koğuşuna astığı Seferihisar-Sığacık fotoğraflarıyla giderdiğini belirtti.

Başkan Soyer açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Türkiye Cumhuriyeti ordusunda en üst rütbeye çıkmış Seferihisarlı Kamuran Paşa 10 aydır ne yazık ki cezaevinde ve neden içeride tutulduğunu bilmiyor. 13 Mart 2013 Çarşamba günü paşamızı cezaevinde ziyaret ettim ve tüm Seferihisarlıların selamını ilettim. Kamuran Paşa, hayatı boyunca böyle bir duruma düşeceğini hiç aklına getirmediğini söylüyor. Paşamız günlerini kitap okuyarak geçiriyor. Koğuşuna astığı Seferihisar ve Sığacık fotoğrafları belki de onun içini aydınlatan bir umut ışığı.  Kamuran Paşamız her şeye rağmen moralini yüksek tutmaya çalışıyor. Benim aracılığımla da tüm Seferihisarlılara selamlarını iletiyor. Diliyorum ki bir an önce Kamuran Paşamız özgürlüğüne kavuşur ve hayatının kalan bölümünü sağlıklı, huzur içinde çok özlediği torunlarıyla birlikte geçirir.