KARADENİZ’DEN CİTTASLOW TALEPLERİ

Anasayfa / Haberler / KARADENİZ’DEN CİTTASLOW TALEPLERİ

KARADENİZ’DEN CİTTASLOW TALEPLERİ
KARADENİZ’DEN CİTTASLOW TALEPLERİ

Karadeniz Bölgesi’nin en güzel illerinden biri olan Ordu’dan, Ordu Valisi Orhan Düzgün ile birlikte dört Belediye Başkanı Cittaslow hakkında bilgi almak ve üye olabilmek için Seferihisar’a geldi.

 

 

Türkiye’nin ilk ve tek Cittaslow’u (Sakin Şehri) olan Seferihisar’a Türkiye’nin dört bir yanından üye olmak için başvurular gelmeye devam ediyor. Cittaslow Seferihisar’ı yakından görmek, yapılan çalışmaları incelemek ve Seferihisar’ın önderliğinde merkezi İtalya’da bulunan Cittaslow Ağı’na başvurmak isteyenler kervanına Ordu’dan dört belediye katıldı. Ordu Valisi Orhan Düzgün önderliğinde Seferihisar’a gelen Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı, Yalıköy Belediye Başkanı Tahsin Karamustafa, Bolaman Belediye Başkanı Sabri Serdaroğlu, Medrese Önü Belediye Başkanı Mustafa Tandoğan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti.

Başkan Soyer Cittaslow’un felsefesinden başlayarak yaptığı sunumda, birliğin kriterlerini anlatırken, Seferihisar’ın üye olmak için yaptığı çalışmaları konuk heyete aktardı.

Ordu’dan gelen heyet, Seferihisar’ın yaptığı çalışmalardan yola çıkarak, kriterleri yerine getirmek için çalışmalar yapacak.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer Türkiye genelinde 70’e yakın yerin Sakin şehir olmak istediğini, başvuruların ise Türkiye’nin Cittaslow Başkenti olarak Seferihisar’a yapıldığını belirtti. Ordu ilçelerine de yardımcı olmak istediklerini söyleyen Soyer, ocak ayı içerisinde Ordu’ya ziyarette bulunarak yerinde incelemeler yapacaklarını sözlerine ekledi.