Kardeş Şehir’den Fil Heykeli Hediyesi

Anasayfa / Haberler / Kardeş Şehir’den Fil Heykeli Hediyesi

Kardeş Şehir’den Fil Heykeli Hediyesi
Almanya’nın Hamm Kenti’yle 3 yıl önce kardeş şehir olan Seferihisar Belediyesi’ne, üç yıldır kurulan dostluk ilişkileri doğrultusunda fil heykeli hediye etti.
Seferihisar Belediyesi hizmet binası önüne yerleştirilen filin açılışı Hamm Büyükşehir Belediyesi’nden gelen yetkililerin katıldığı törenle açıldı. Açılışa İlçe Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Ercan, Belediye Başkan Yardımcıları Nilgün Durmazer ve Osman Kocaman, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
 
Açılışta konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Hamm Belediyesi’yle üç yıldır çok sağlam bir dostluk kurduk. Geçen ay Ürkmez’den gençlerimiz Hamm’a gitti, inanılmaz anılarla döndüler. İki belediye olarak birçok proje hazırlıyoruz ve uyguluyoruz. Bugün yaptığımız görüşmelerde daha birçok gencimizin Hamm’a gidişiyle ilgili karar verdik. Gidecek olanlar için dil kursu açacağız ve gideceklerle ilgili daha adil bir seçim yapabilmek adına başarılı olanları Hamm’a göndereceğiz. Bu ilişkiyi güçlendiren ve bizi cesaretlendiren Hamm Belediyesi yetkililerine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
 
Hamm Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Müller Wolfgang; “3 yıldır çok sağlam ilişkilerle dostluğumuzu sürdürüyoruz. Bugün buraya gelen heyette üç arkadaşımız ilk kez Türkiye’ye geldiler ve misafirperverliğiniz nedeniyle çok memnunlar. Almanya ve Türkiye arasında çok uzun zamandır süren bir dostluk var, bizde bu dostluğu pekiştirmeye çalışıyoruz. Seferihisar Belediyesi’yle birlikte gençler, özürlüler, yaşlılar ve kadınlar olmak üzere daha birçok proje geliştirip, uygulayacağız” dedi.
İlçe Kaymakamı Şakir Erden; “İki belediyenin birlikte projeler üretme adına yaptıkları çalışmaları çok değerli görüyorum ve iki belediyeyi de bu anlamda kutluyorum” dedi.
Konuşmaların ardından, heykelin açılışı yapıldı. Hamm Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Müller Wolfgang, Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, masasına koyması ve şans getirmesi için fil heykelinin sembolü küçük fil maketi, İle Kaymakamı Şakir Erden’e ise kol saati hediye etti. Belediye Başkanı Tunç Soyer ise, Seferihisar’la ilgili kitapçıklar ve hediyelik eşyalardan oluşan birer paketi Almanlar’a hediye etti. 
 
Törenin ardından Ürkmez Gençlik Evi’nde çalışmalarını sürüdren Halk Oyunları ve Pandomim Ekipleri gösterileri gerçekleştirildi. Program düzenlenen kokteylle sona erdi.
 
{gallery}hamm-2013{/gallery}