KÂTİP ÇELEBİ İÇİN TAM DESTEK

Anasayfa / Haberler / KÂTİP ÇELEBİ İÇİN TAM DESTEK

KÂTİP ÇELEBİ İÇİN TAM DESTEK
KÂTİP ÇELEBİ İÇİN TAM DESTEK

Adalet ve Kalkınma Partisi Seferihisar İlçe Başkanı Ümit Cingöz ve yönetim kurulu üyeleri Kâtip Çelebi Üniversitesi’nin Seferihisar’a yapılması için Ankara’da ziyaretlerde bulunarak milletvekillerinden destek istedi. Ayrıca Cingöz, Seferihisar Belediyesi tarafından hazırlanan jeotermal dosyasını Enerji Bakanı Taner Yıldız’a teslim etti ve Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Kültür Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a Seferihisar gelme davetini iletti.

 

Ümit Cingöz, TBMM ziyareti yapıp İzmir Milletvekillerine içinde Kâtip Çelebi Üniversitesi’nin Seferihisar’a yapılması için nedenlerin olduğu ve Seferihisar’ın artılarının belirtildiği bir dosya sundu. Hazırlanan 170 dosya Milletvekillerine, Bakanlara ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırıldı. 7 bin öğrenci ile İzmir’e kurulması kesinleşen Kâtip Çelebi Üniversitesi için Milletvekilleri ve Bakanlardan destek sözü aldı.

TBMM ziyareti sırasında İzmir Milletvekili İbrahim Hasgür, Tuğrul Yemişçi ve Mehmet Tekelioğlu ile meclisteki odasında görüşme yapan Cingöz, 7 bin öğrencili okulu Seferihisar’a kazandırmak için çok istekli olduklarını ve yapılması gereken her şeyi yapacaklarını söyledi ve Ürkmez’e yapılması gündemde olan Yat Limanı için de pürüzlerin giderilmesini istedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ı da ziyaret eden Cingöz, bakana Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ilçeye gelip, Cittaslow’la ilgili yapılan çalışmaları yerinde incelemesi davetini iletti. Bakan Ertuğrul Günay gezinin en uygun zamanda planlanması istediğini belirterek, Seferihisar’a geleceğini belirtti. Ayrıca İlçe Başkanı Ümit Cingöz, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından hazırlanan jeotermal dosyasını da Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a iletti.

Konuyla ilgili düşüncelerini açıklayan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “ Ankara’ya gitmeden önce Ümit Başkanla görüştük. Kâtip Çelebi Üniversitesi için belediye olarak ne yapmamız gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu belirttik.  Hükümet bazında yapılacak çalışmalarda ortak çalışmalarımız devam edecek. Travel Turkey Fuarı’nda Kültür ve Turizm Bakanı’nı Seferihisar’a davet ettik. Üstüne bir daveti de Ümit Cingöz’ün yapmasını rica ettim. O da bizi kırmayarak davetimizi bakana iletti. Seferihisar’ın geleceğinde çok önemli bir yer tutan jeotermalle ilgili dosyamızı da Enerji Bakanı’na bizim adımıza ulaştırdılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ortak paydamız Seferihisar. Hep birlikte Seferihisar’ı daha iyi yerlere getirmeye çalışıyoruz. Bu tüm Türkiye’ye örnek olması gereken bir çalışmadır. Hizmette siyasetin olmadığını gösteriyoruz. Umuyorum Ümit Cingöz’ün çabaları Seferihisar’a birçok şey katacaktır. Bizde belediye olarak tüm gücümüzle gereken desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.