KAVAK YELLERİ’NDEN DUYARLI ADIM

Anasayfa / Haberler / KAVAK YELLERİ’NDEN DUYARLI ADIM

KAVAK YELLERİ’NDEN DUYARLI ADIM
KAVAK YELLERİ’NDEN DUYARLI ADIM

Kavak Yelleri, Orkinos çiftliğine karşı.

Milliyet Gazetesi’nde yer alan Meriç Köyatası’nın Orkinos Balık Çiftlikleriyle ilgili yazısı ve Kavak Yelleri dizisi senaristlerine yaptığı çağrının ardından, aynı konuyu yine Milliyet Gazetesi’nde Sina Koloğlu’da dile getirerek Kavak Yelleri dizisinde konunun işlenmesini önermişti. Ünlü yazar Sina Koloğlu’na ulaşan dizi yapımcıları Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’le görüştüklerini belirterek, destek vereceklerini açıkladı.

Sina Koloğlu’nun 2 Eylül Perşembe günü Milliyet Cadde’de yer alan yazısı…

İzmir Seferihisar Sığacık Körfezi’ne orkinos çiftliği kurulmasına bir tepki de, geçen hafta gazetemizin pazar ilavesinde Meriç Köyatası’nın yazısından geldi. Köyatası yazısının sonunda, bu bölgede çekim yapan ‘Kavak Yelleri’nin yapımcılarından dizide bu konuyu gündeme getirmelerini istedi. Ben de bunu köşeme taşıdım.
Yapımcı Timur Savcı aradı. Seferihisar Belediye Başkanı ile aralarını çok iyi olduğunu, bu konuda bilgilerinin olduğunu söyledi. Destek için ne yapılması gerektiği üzerine konuştuklarını, bu yazıdan sonra daha somut adımlar atmaya karar verdiklerini belirtti. Bunun ilk aşaması tüm dizi ekibi 12 – 30 Eylül tarihleri arasında bir gün, Sığacık Körfezi’ne gidip denize girerek protestolarını dile getirecek. Savcı, kampanyaya destek vermek için dizinin önümüzdeki bölümlerinden birinde bu konuyu işleyen sahnelerin yer alacağını da ekledi. ‘Kavak Yelleri’nin yeni bölümü de bu akşam ekranda, hatırlatayım. (KANAL D / 20.00)

Sina Koloğlu – Milliyet