KENT KONSEYİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

Anasayfa / Haberler / KENT KONSEYİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

KENT KONSEYİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI
KENT KONSEYİ BİNASININ AÇILIŞI YAPILDI

2009 yılında kurulan Seferihisar Belediyesi Kent Konseyi modern ve teknolojik şartlarda hizmet verebileceği yeni binasına taşındı.

13 Mayıs Cuma günü gerçekleşen açılış törenine İzmir Vali Yardımcısı Zülkif Doğan, Seferihisar Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak, Aliağa, Menemen, Narlıdere, Bayraklı, Balçova Konseyleri Başkanları ve İzmir Kent Konseyleri Birliği Yürütme Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Deniz Tolga İnci’nin açılış konuşmasıyla başlayan tören, Knet Konseyi’nin iki katlı binasının gezimiyle devam etti. Tören yapılan ikramla sona erdi.

KENT KONSEYİ: Belediyeler ( Yerel yönetimler yasasının ) 5393 sayılı kanununun 76. Maddesine istinaden kurulan Kent Konseyleri bünyesinde bulunan sivil toplum kuruluşları, mahalli idareler , mülki idare temsilcileri, yerel yönetim temsilcileri ile birlikte kentin daha güzel daha yaşanılır hale gelmesi için fikir ve projelerin üretildiği gönüllülük esasına göre hizmet üretilen yerlerdir.