Kent Konseyi’nde başkan değişmedi

Anasayfa / Haberler / Kent Konseyi’nde başkan değişmedi

Kent Konseyi’nde başkan değişmedi
Kent Konseyi’nde başkan değişmedi

Seferihisar Kent Konseyi yeni yönetimini ve başkanını belirlemek için sandık başına gitti. 70 delegenin oy kullandığı seçim İzmir Büyükşehir Belediyesi Çağan Irmak Salonu’nda gerçekleşti.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in kent konseyinin önemini vurgulayarak ‘Kent konseyi aktif vatandaşlık ve demokrasi süreçlerinin en temel taşıdır. Hepimiz Seferihisar’da daha iyi bir geleceğe sahip olmak için vatandaşlık görevini yerine getiren insanlardır. Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için çaba sarfeden herkese çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

Saat 14.00’te başlayan seçim 19.00’da tamamlanırken Ekrem Gün, Ethem Turgut ve Uğur Alpaslan Kent Konseyi Başkanlığı için yarıştı. Çekişmeli geçen başkanlık yarışında oy çokluğu sağlanamadı ve seçim tekrarlandı. İkinci seçimde, Uğur Alpaslan adaylıktan çekildi. Başkanlık yarışında Ekrem Gün 43 oy, Ethem Turgut 26 oy aldı.

Kent Konseyi Başkanlığına tekrar seçilen Ekrem Gün ‘’Herkesi bizimle çalışmaya davet ediyorum. Hepimizin bu Kent için yapabileceği şeyler vardır. Bu nedenle çalışma gruplarımıza katılıp bizimle olun, herkese çok teşekkürler’’ dedi.

Başkanlık seçim sonuçları ardından yürütme kurulu belirlendi. 12 asil 9 yedek üye ile yürütme kurulunun belirlenmesi ile kurul sona erdi.