Kocaoğlu’ndan Seferihisar Ziyareti

Anasayfa / Haberler / Kocaoğlu’ndan Seferihisar Ziyareti

Kocaoğlu’ndan Seferihisar Ziyareti

İBB Başkanı Aziz Kocaoğlu, Seferihisarlılarla buluştu.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’le birlikte kahve toplantısı gerçekleştiren Kocaoğlu; “Hizmetten başka yapacak hiçbir şeyimiz yok” dedi. Seferihisarlıların büyük bir coşkulu kalabalıkla bağırlarına bastıkları Kocaoğlu ve Soyer, halktan gelen soruları da yanıtladı.

Önce Doğanbey Mevkii Karakoç Deresi’nde tamamlanan Dere Islah Çalışmasını inceleyen Kocaoğlu ve Soyer, incelemenin ardından İlçe Merkezi Dutlaraltı Kahvehanesi’nde vatandaşlarla buluştu.  

İlk olarak sözü alan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ziyareti ve desteği için Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti. Aziz Başkanımız 5 yıldır ne zaman başımız sıkışsa, ne zaman bir şey talep etsek Seferihisarlıların yanında oldu, kendisine minnettarız diyen Soyer; “Seferihisar’ı hak ettiği yere taşımak için olağan gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu; “10 senedir en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Seferihisar’da Karakoç- Doğanbey-Ürkmez Deresi’nde yaptığımız Dere Islah çalışmasını inceledik. Yakın zamanda eski belediye binasının içerisinde olduğu meydan projesinin ihalesine çıkacağız. İki arıtmayı bitirdik. Dereleri ıslah ediyoruz. Tarım arazileri yollarını yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Türkiye’de ilktir, bağınıza, bahçenize asfalt yollardan gidiyorsunuz. Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in hazırladığı projede Sığacık Kaleiçi’nde cephe düzenlemesine devam ediyoruz. Seferihisar’dan Sığacık’a yine Seferihisar Belediyemizle birlikte bisiklet yolu yapacağız. Doğanbey’de kür merkezi yapmak ve o bölgedeki otel ve pansiyonlara sıcak suyu ulaştıracak bir proje hazırlığı içerisindeyiz” dedi. Bütünşehir yasasıyla kapatılacak Belediyelere bağlanacak köylerle ilgili de konuşan Kocaoğlu; “Köylünün baktığı, işlediği araziler, tarlalar, meralar, gayrimenkuller yine köylüde kalacak. Büyükşehir Belediyemiz ve 30 ilçe adayımız ve muhtarlarımızla birlikte konuyla ilgili deklarasyon imzalayacağız” dedi.

{gallery}1206{/gallery}