KÖY GECESİ EĞLENCELERİ BAŞLADI

Anasayfa / Haberler / KÖY GECESİ EĞLENCELERİ BAŞLADI

KÖY GECESİ EĞLENCELERİ BAŞLADI
KÖY GECESİ EĞLENCELERİ BAŞLADI

Seferihisar Belediyesi tarafından geçtiğimiz yaz aylarında başlatılan Köy Gecesi Eğlenceleri,haziran ayının gelmesiyle birlikte yeniden düzenlenmeye başladı.

2010 yazının ilk Köy Gecesi Tepecik Mahallesi’nde düzenlendi. Mahalle Meydanı’nda gerçekleşen geceye İlçe Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Ercan, Nilgün Durmazer ve Seferihisar Jeotermal, Turizm İnşaat, Tem.Öz. Hiz. Taş. San ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Ali Taşkın, Tepecik Mahallesi Muhtarı Derviş Çiftçi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Seferihisar Belediyesi tarafından keşkek dağıtılan gecenin ilk bölümünde Ürkmez Halk Oyunları Derneği’nin Edirne ve İzmir yöresine ait Halk Oyunları gösterisi ve Deveci oyunu sergilendi. Programın ikinci bölümünde ise Zeynep ve Çağdaş’ın türküleriyle gecede eğlence doruğa çıktı.

Programın sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ercan türküleriyle geceye renk katan Zeynep ve Çağdaş’a, Belediye Başkan Yardımcısı Nilgün Durmazer ve Seferihisar Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Ali Taşkın, Halk Oyunları eğitmenleri Hakan Alten ve Abdurrahman Argın’a çiçek vererek teşekkür etti.