KOYUN KEÇİ PANAYIRI COSKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Anasayfa / Haberler / KOYUN KEÇİ PANAYIRI COSKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KOYUN KEÇİ PANAYIRI COSKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
KOYUN KEÇİ PANAYIRI COSKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından Seferihisar Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen “İzmir Koyun Keçi Panayırı” çiftçiye ve küçükbaş hayvancılıkla geçinen ailelere umut oldu.”

Seferihisar Kapalı Pazaryeri ve Belediye Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen Panayır büyük bir coşkuya ve katılıma ev sahipliği yaptı. Panayır alanında 71 tanıtım standı açılırken, panayırı 12.500’ü aşkın kişi ziyaret etti. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer’in yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, sponsor firmaları tüketicisi ile buluşturdu ve firmalara ürünlerini ve hizmetlerini tüketicileri ile buluşturma ve birebir pazarlama imkanı sundu. Ozanların dönüşümlü olarak sahne aldığı, kaval dinletileri ve davul zurna seslerinin dinmediği panayırda kapanışı ünlü Halk Ozanı Tolga Çandar yaptı. Gün boyu açık olan standlar, oyun alanları, koyun, keçi, teke güzellik yarışması ve kırkım yarışması katılımcılarına keyifli anlar yaşattı. Birlik tarafından katılımcılara iki gün boyunca Panayır yemeği olarak kavurma, pilav ve lokma ikram edilirken, sponsor firmalar süt ürünlerinden yapılan ayran, peynir, yoğurt, armola, yağ ve süt  ikramlarını katılımcıların damak tadına sundu. İki gün boyunca Fikret Oytam Resim Sergisi katılımcıların ziyaretine açıktı.

Ülkemizin yetiştirdiği, alanında uzmanlaşmış  akademisyenler, Prof.Dr. Mustafa Kaymakçı önderliğindeki, Prof.Dr. Harun Uysal ve Prof.Dr. Ahmet Alçiçek yaptıkları söyleşi ve panellerle çağdaş hayvancılık ve sütçülük ile beraber sağlıklı çiftleştirme ve sürü yönetim tekniklerini katılımcılara aktardı. İki gün boyunca süren bu organizasyonlarda alanında aktif ve uzman gazeteciler Ali Ekber Yıldırım, Tuncer Beybağa, İsmail Uğural ve Nedim Atilla bilgileri ve tecrübeleri ile destek verdi.