Kültür Merkezinde Klasik Müzik Keyfi

Anasayfa / Haberler / Kültür Merkezinde Klasik Müzik Keyfi

Kültür Merkezinde Klasik Müzik Keyfi

Seferihisar Belediyesi Yeni Kültür Merkezinde düzenlenen gecede  Avusturya İzmir Fahri Konsolosu Mustafa Muammer ERBOY, Yunanistan Konsolosu Theodore TSAKIRIS, Seferihisar Belediyesi Başkan vekili Hüseyin Ercan ve eşi, Başkan yardımcıları Nilgün Durmazer, Osman Kocaman  ve Seferihisarlı sanat severler katıldı.
Sanat yaşamını Viyana'da sürdüren keman sanatçısı ve besteci Serkan Gürkan, Seferihisar’da bir yıl aradan sonra 2. konserini verdi.

Kurucusu olduğu "Stringİnspirations Quintet" grubuyla sahne alan Gürkan, kendisinin bestelediği Türkçe ile yabancı eserleri başarıyla icra eti.

Viyana'daki müzik eğitiminin ardından 2008'de kurduğu Stringİnspirations Quintet grubuyla Avrupa ülkeleri ve Türkiye'de bugüne kadar bir dizi konser veren Gürkan, konserlerinde yabancı eserlerin yanı sıra, kendisinin bestelediği "Ayrılık, Sarı gelin ve Bosforus" gibi Türkçe eserleri de icra etti.

Stringİnspirations Quintet grubunda, Gürkan ile birlikte AleksaAleksic (keman), RolandHerret (Keman),Konstantin Zelenin (Çello) ve MaximilianÖlz (Kontrbas) yer alıyor.

 

{gallery}klasik-muzik-2013{/gallery}