Kumda Sakin Fırtına

Anasayfa / Haberler / Kumda Sakin Fırtına

Kumda Sakin Fırtına

Sakin Şehrin hızlı çocukları kumda yine fırtınalar estirdi. Son Türkiye şampiyonu Seferihisar Cittaslow, Fanatik Web Tv’nin medya sponsoru olduğu Plaj futbol Ligi Seferihisar etap şampiyonluğunu kazanarak Türkiye şampiyonluğuna yeniden göz kırptı.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Plaj Futbol Ligi Seferihisar etabı tamamlandı. Fanatik Web Tv’nin medya sponsorluğunda Akarca Mavi Bayraklı Spor Plajı Tesisleri’nde üç gün süren müthiş mücadelelerin yaşandığı ve tam 131 golün atıldığı turnuvanın şampiyonu son Türkiye şampiyonu Seferihisar Cittaslow Plaj Futbol Takımı oldu.
 
Sekiz takımın mücadele ettiği etapta, 24 Ağustos Pazar günü gerçekleşen final maçında Seferihisar Spor’u 5-1’le geçen Cittaslow, Seferihisar etabının şampiyonu olarak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Plajda ikinciliği Seferihisar Spor kazanırken, üçüncü Güzelbahçe, dördüncü İztur takımları oldu. Geçtiğimiz yıl yine aynı etabı geçerek Alanya’daki finallerin ardından Türkiye şampiyonu olan Seferihisar Cittaslow, İtalya’da gerçekleşen şampiyonlar liginde de Türkiye’yi temsil etmişti.
 
PLAJDA ÜNLÜ YÜZLER
Seferihisar Akarca Mavi Bayraklı Spor Tesisleri’nde gerçekleşen  ve üç gün süren turnuvanın final gününde futbol ve sanat camiasından tanıdık yüzlerde müsabakaları takip etti.  Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle birlikte Fanatik Gazetesi Yazarı Yalçın Dümer ve Emre Arslan Ünlü Spor Spikeri Emre Tilev de karşılaşmaları izlerken Türk Pop Müziği’nin yeni starlarından Gökhan Akar da mini bir konser verdi.
 
Final maçı öncesi Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gökhan Akar, Yalçın Dümer ve Emre Tilev’le birlikte penaltı atışları gerçekleştirdi.
 
Seferihisar Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl sonunda tamamladığı ve FIFA kriterlerine sahip Türkiye’deki tek plaj futbol sahası olan tesisler de hem Futbol Federasyonu yetkililerin hem de misafirlerin büyük beğenisini topladı.
 
Turnuvanın sonunda şampiyon takım Seferihisar Cittaslow Plaj Futbol Takımı’na kupasını Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından verildi. Turnuvada gol kralı Hüseyin Özden olurken, Fair Play Ödülüne Akarca takımı layık görüldü. Turnuvanın en iyi kalecisi Uğur Engür, en değerli oyuncu Sayıl Özkan seçildi.

{gallery}1353{/gallery}