Kutlamalar Sürüyor, Akşam Fener Alayı Düzenlenecek

Anasayfa / Haberler / Kutlamalar Sürüyor, Akşam Fener Alayı Düzenlenecek

Kutlamalar Sürüyor, Akşam Fener Alayı Düzenlenecek
Kutlamalar Sürüyor, Akşam Fener Alayı Düzenlenecek

Cumhuriyetimizin 95 .yılı kutlamaları Seferihisar İzzet Gül Stadyumu’nda düzenlenen resmi törenle devam etti. Seferihisar Belediyesi tarafından akşam Saat 20.00’de çarşı merkezi Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak Fener Alayı düzenlenecek.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük mirası Cumhuriyetin ilanının 95. yılı coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. 29 Ekim Pazartesi günü saat 10.00’da İzzet Gül Stadyumunda düzenlenen törende İlçe Kaymakamı İlhan Abay, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Garnizon Komutanı Levent Aksoy, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Sel, daire amir ve müdürleriyle çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşti. Kaymakam İlhan Abay, Belediye Başkanı Tunç Soyer’in halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşıyla başlayan tören, konuşmalar, halk oyunları ve dans gösterileri, şiir okumalarıyla devam etti. Ardından resim, şiir ve koşu dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken program resmi geçit töreniyle program tamamlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu akşam saat 20.00’de Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenecek fener alayı ve Seferihisar Belediye Bandosu konseri ile sona erecek.