LAÜ’de “Cittaslow” konulu konferans düzenleniyor

Anasayfa / Haberler / LAÜ’de “Cittaslow” konulu konferans düzenleniyor

LAÜ’de “Cittaslow” konulu konferans düzenleniyor
LAÜ’de “Cittaslow” konulu konferans düzenleniyor

Lefke Avrupa Üniversitesi'nde (LAÜ) bugün "Cittaslow" ( Sakin Şehir ) konulu konferans düzenlenecek. LAÜ'den yapılan açıklamaya göre, Turizm, Çevre ve Kültür Bakanlığı yerel kimliğini ve özelliklerini koruyarak dünya sahnesinde yer almak isteyen kasaba ve kentlerin oluşturduğu bir birlik olan "Cittaslow" ağına, Lefke Bölgesinin dahil edilmesi için bir çalışma başlattı.

Bu çalışm kapsamında öncelikle Lefke Avrupa Üniversitesi koordinatörlüğünde ve Lefke Belediyesinin öncülüğünde Lefke Bölgesi Sivil Toplum Örgütleri temsilcilerininde yer aldığı bir komite oluşturuldu. Lefke Bölgesinin bu ağa dahil olabilmesi için komite tarafından tanıtım CD'si ve broşürleri hazırlanarak proje için adım atıldı.

LAÜ Rauf Raif Denktaş Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek ve "Cittaslow" hareketinin kapsamlı olarak konuşulacağı konferans saat 14.00 başlayacak.

Konferansa, Türkiye'de "Cittaslow" zincirine dahil edilen ilk yerleşim birimi olan Seferihisar'ın Belediye Başkanı Mustafa Tunç Soyer konuşmacı olarak katılacak. Soyer katılımcılara "Cittaslow" olma yolunda yaptıkları çalışmaları anlatacak.

 

{gallery}lau_kibris{/gallery}