Let’s Meet Projesi Seferihisar’da Türk ve Alman Gençleri Buluşturdu‏

Anasayfa / Haberler / Let’s Meet Projesi Seferihisar’da Türk ve Alman Gençleri Buluşturdu‏

Let’s Meet Projesi Seferihisar’da Türk ve Alman Gençleri Buluşturdu‏

Seferihisar Belediyesi'nin yaklaşık üç yıldır kardeş belediye olarak belirlediği Almanya'nın Hamm Belediyesi'yle düzenlediği kültürel projeler devam ediyor.

 

20-27 Ekim 2013 tarihlerinde bütçesi Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı tarafından sağlanan "Let's Meet" projesi kapsamında 15 Alman ve 15 Türk genç Seferihisar'da buluştu. Seferihisar Belediyesi'nin Ürkmez Gençlik Merkezi'ndeki çalışmalarına sürekli katılan Salih Değerli Çok Programlı Lisesi öğrencileri gelen konuklarla ev sahibi olarak ilgilendi. Ürkmez'de yaşayan gençler arasında olan ve lise son sınıf öğrencisi Neslihan Taş duygularını büyük mutlulukla paylaştı. Almanya'dan gelen gençlerle arkadaş olduklarını ve sosyal medya aracılığıyla da sürekli iletişimde olacaklarını belirten Taş, "Belediyemize ve bize bu olanakları sağlayan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Böyle projelerin gerçekleşmesi bizim kendimizi geliştirmemize büyük olanak sağlıyor." dedi.

Bir hafta süren etkinlikler boyunca zeybek öğrenen Almanlar, modern dans atölyelerinde eğitim gören gençler Seferihisarlılar için bir sahne etkinliği düzenledi. Etkinliğe Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer katıldı.

 

Projede yer alan tüm gençlere uluslararası gençlik çalışmaları sertifikalandırma alanında tek olan ve Avrupa Komisyonu onaylı Youthpass belgesi Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından verildi.

Gençlerin kültürel ve sanatsal etkinliklerde iç içe yer almasıyla Türkiye ve Almanya arasındaki dostluk köprülerinin daha da gelişmesine olanak sağlanacak. Proje süresince gençler Seferihisar'ın Ürkmez bölgesinde yer alan Soner Değerli desteğiyle Değerli Masalı Evleri'nde konakladılar.

{gallery}1134{/gallery}