Makedonya ve Bosna Hersek’ten misafirlerimiz var

Anasayfa / Haberler / Makedonya ve Bosna Hersek’ten misafirlerimiz var

Makedonya ve Bosna Hersek’ten misafirlerimiz var

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Seferihisar'da coşkuyla kutlanmaya başladı. 21-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek kutlamalara Seferihisar Belediyesi’nin davetlisi olarak Makedonya ve Bosna Hersek'ten gelen 40 kişilik çocuk grubu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Dünya Çocuklarına hediye ettiği bu özel günü Seferihisarlı çocuklarla birlikte kutlamaya başladı.

Seferihisar Çocuk Belediyesi'nin evlerinde ağırladıkları misafir çocuklar, törenlerde yöresel halk oyunları gösterilerini sergileyecek. Evlerine yerleşen ve Seferihisarlı çocuklarla büyük bir dostluk köprüsü atmaya başlayan çocuklar ilk gösterilerini Sığacık'ta gerçekleştirdi. Kortej yürüyüşüyle başlayan kutlamalar Sığacık Atatürk Anıtı önünde devam etti. Belediye Başkan Vekili Hüseyin Ercan ve Başkan Yardımcısı Nilgün Durmazer'in Atatürk Anıtına çelenk sunmasınlar başlayan programa halkın ilgisi de büyük oldu. Şehit Öğretmen Mehmet İzdal İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisinin ardından Makedonya ve Bosna Hersek'li çocuklar halk oyunları gösterilerini sergiledi.

Makedonya ve Bosna Hersekli çocukların oluşturduğu gruplar 4 gün boyunca Seferihisar’ın köylerini gezip kendi ülkelerinin halk oyunlarını sergileyecekler.

{gallery}23-nisan-yuruyus{/gallery}