MANDALİNA ŞENLİĞİ’NDE SÜRPRİZ HEDİYELER

Anasayfa / Haberler / MANDALİNA ŞENLİĞİ’NDE SÜRPRİZ HEDİYELER

MANDALİNA ŞENLİĞİ’NDE SÜRPRİZ HEDİYELER
MANDALİNA ŞENLİĞİ’NDE SÜRPRİZ HEDİYELER

27 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan 12. Mandalina Şenliği’nde Yavuz Bingöl’ün muhteşem yorumuyla renklenecek şenlikte düzenlenen yarışmalara katılan vatandaşlarımızı da sürpriz hediyeler bekliyor.

 

KADINLAR HÜNERLERİNİ SERGİLİYOR

En iyi mandalinalı ürün yarışmasında kadınlarımız mandalinayla yapılan en iyi ürün için yarışacak. Gazeteci yazar-gurme Nedim Atilla önderliğinde Slow Food temsilcileri ve gurmelerden oluşan jüri, en iyi mandalinalı 3 ürünü seçecek.

 

ÖDÜLLER

1.MİKRODALGA FIRIN

2.KATI MEYVE SIKACAĞI

3.RONDO

En iyi mandalinalı ürün yarışmasına katılmak için 25 Kasım Cuma Saat 17.00’a kadar Belediye Basın Halkla İlişkiler Birimi’ne başvurabilirsiniz

 

EN İYİ MANDALİNA ÜRETİCİSİ

Büyük bir mandalina bahçesine benzeyen güzel ilçemiz Seferihisar, en iyi mandalinayı üreten çiftçilerimizi de ödüllendiriyor. İlçe Tarım Müdürlüğü önderliğinde oluşturulacak jüri de bahçe işlerinde birçok kolaylık sağlayan ürünler ilk 3’e giren yarışmacılara hediye edilecek.

 

ÖDÜLLER

1.MOTORLU SIRT İLAÇLAMA MAKİNASI

2.MOTORLU OT BİÇME TIRPANI

3.MOTORLU ODUN BİÇME TESTERESİ

En iyi mandalina üreticisi yarışmasına katılmak için 25 Kasım Cuma Saat 17.00’a kadar Belediye Köy Pazarı Serkan Solak’a başvurabilirsiniz.

 

MANDALİNA KRAL VE KRALİÇESİ

Yıllar sonra ilk kez geçen yıl tekrar düzenlenen Mandalina Güzeli yarışmasının ardında yarışma bu yıl genişletiliyor ve ilk kez Mandalina Kralı seçiliyor. 16-22 yaş arası genç kız ve erkeklerimizin katılabileceği kral ve kraliçe yarışması için 25 Kasım Cuma Saat 17.00’a kadar Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne kayıt yaptırabilirsiniz. Ünlü sanatçı Salih Güney ve birçok sürpriz ismin yer alacağı jüride kral ve kraliçe yarım altınla ödüllendirilecek ve bir yıl boyunca Seferihisar’ın Mandalina Kral ve Kraliçesi olarak tanıtımlarda kullanılacak.

 

EN YAVAŞ BİSİKLET SÜRME

Türkiye’nin Sakin şehir Başkenti Seferihisar bu yılki Mandalina Şenliği’nde yine en yavaş bisiklet süreni bisikletle ödüllendiriyor. Başvuru 25 Kasım Saat 17.00’a kadar Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü.

 

TAVLA-SATRANÇ VE DAMA ŞAMPİYONASI

İlçenin en iyi tavlacısı, damacısı ve satranç ustası yine Mandalina Şenliği’nde belli olacak. Başvuru 18 Kasım Cuma Saat 17.00’a kadar Belediye içindeki Danışma Birimi’ne yapılabilir. Bir hafta sürecek turnuvanın galipleri final maçlarını Şenlik günü oynayacak ve birer tavla, dama ve satranç takımıyla ödüllendirilecek.

 

Oldukça renkli gösterilerle gerçekleşecek Mandalina Şenliği’nde ersin ve Superstarz Dans Show, Joklör, İllüzyonist, Pandomim Ekibi gibi gösterilerle süslenecek etkinlikte, çocuklar için oyun alanları ve boyama etkinlikleri de düzenlenecek. Günün sürprizi ise ünlü sanatçı Yavuz Bingöl’ün eşsiz sesiyle yorumlayacağı türküler olacak.