MANDALİNA VE ENGİNAR MARKAMIZ OLACAK

Anasayfa / Haberler / MANDALİNA VE ENGİNAR MARKAMIZ OLACAK

MANDALİNA VE ENGİNAR MARKAMIZ OLACAK
MANDALİNA VE ENGİNAR MARKAMIZ OLACAK

S.S Ulamış Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesinde kurulacak mandalina ve enginarın yan ürünlerinin (konserve, marmelat, reçel vb.) üretim ve paketleme tesisi için geri sayım başladı.

Seferihisar Belediyesi’nin İzmir Kalkınma Ajansı’nın Kırsalda Ekonomik Çeşitlilik Mali Destek Programı’na başvurmasıyla 250.000 TL tutarındaki projenin projenin 150.000 TL’sını hibe olarak aldığı başlıca tarımsal geçim kaynağımız olan enginar ve mandalinanın yan ürünlerini işleme tesisi için çalışmalar başladı.

 

 

Mandalina reçeli üretim bandı ile mandalina, konserve imalat bandıyla, enginar, daha uzun süreli muhafaza yöntemlerine kavuşturularak  tüketiciye sunulabilecek. Yüksek katma değer ve rekabet gücü yaratarak  markalaşacak mandalina ve enginar, üreticimize daha çok kazandıracak,  yurt içi ve yurtdışı pazarına sunularak Seferihisar’ın markalaşmasına katkı verecek.

Başkan Tunç Soyer, yaptığı açıklamada,  ”Tarım ürününü sanayi ile birleştiremiyorsanız yaşama şansınız yoktur. Bu gerçekten hareketle Seferihisar’ın ünlü mandalinasını ve enginarını sanayi ile buluşturacak, yan  ürünlerini keşfedecek ve geliştireceğiz. Böylece üreticinin rekolteye mahkum olma  kaderini değiştireceğiz’, ürünlerimizin katma değerini yükselteceğiz’ dedi.