Mavi Seferihisar

Anasayfa / Haberler / Mavi Seferihisar

Mavi Seferihisar
Mavi Seferihisar

Seferihisar Belediyesi, küçük ölçekli balıkçılığı desteklemek, denizlerimizdeki balık popülasyonunun çoğalmasına katkıda bulunmak ve yasak avcılıkla mücadele edebilmek için geçen sene Avrupa Birliği (AB) ile yürüttüğü proje faaliyetlerinin devamlılığı niteliğinde Sığacık Körfezi’ne resif atılması çalışmalarına destek veriyor.

Ege Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek çalışmalarla, Seferihisar doğasının korunması ve yaşatılması faaliyetlerine Seferihisar denizi de katılacak.

Yıllar içerisinde yasa dışı avcılık faaliyetleriyle tahrip edilen denizlerimizde balıkların yuvaları bozulurken, yeniden üreyebilecekleri kayalıklı alanlar kayboldu. Yapılan yeni düzenlemelerle yasal balık boyları belirlenirken, tüketicinin konuyla ilgili duyarlılığını arttırmak amacıyla pek çok kampanya yürütülüyor. Bu faaliyetlere ek olarak resif çalışmalarıyla balıkların üreyebilecekleri alanlar oluşturularak, balık popülasyonunun arttırılması yönünde somut adımlar atılmış olacak. Ayrıca kurulması konusunda ısrar edilen Orkinos çiftliğinin engellenmesi için olanca gücümüzle sürdürdüğümüz haklı mücadelemiz devam ettirilecek.