Miniklerden Geri Dönüşüm Dersi

Anasayfa / Haberler / Miniklerden Geri Dönüşüm Dersi

Miniklerden Geri Dönüşüm Dersi
Miniklerden Geri Dönüşüm Dersi

Miniklerden Geri Dönüşüm Dersi

Seferihisar Çocuk Belediyesi’nde, 4-6 yaş grubu okul öncesi öğrencilerinin hazırladığı süs eşyalarıyla açılan “Geri Dönüşüm ve Seramik Sergisi” büyük beğeni topladı.

Çocuk Belediyesi’nin okul öncesi 4-6 yaş aralığındaki çocuklara yönelik açtığı “Oyunlarla Müzik”, “Geri Dönüşüm ve Seramik”, “Masal Drama”, “Fiziksel Aktiviteler” ve “satranç” atölyelerinde haftanın beş günü ders alan çocuklar hem eğleniyor hem de öğreniyor. 

Bu atölyelerden biri olan Geri Dönüşüm ve Seramik Atölyesinde ise öğrencilere hem el becerisi kazandırılıyor hem de geri dönüşüm bilinci aşılanıyor.  Geri dönüşüm konusunda yaratıcılıklarını ortaya koyan çocuklar kullanılmayan malzemelerden süs eşyaları yapıyor. 

Atölyede yeteneklerini geliştiren çocukların hazırladığı süs eşyaları Çocuk Belediyesi’nde açılan sergiyle vatandaşlarla buluştu. Serginin açılışına katılan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, çocukların hazırladığı süs eşyalarını büyük bir beğeniyle izlerken, çocuklara okul öncesi yaşta geri dönüşümün öneminin kazandırılmasının çok değerli olduğunun vurgusunu yaptı. 

Etkinliğin sonunda çocuklara kurşun kalem ve masal kitapları hediye edildi.