NAZIM HİKMET VE KAZIM KOYUNCU ANISINA…

Anasayfa / Haberler / NAZIM HİKMET VE KAZIM KOYUNCU ANISINA…

NAZIM HİKMET VE KAZIM KOYUNCU ANISINA…
NAZIM HİKMET VE KAZIM KOYUNCU ANISINA…

Seferihisar’da devam eden 3. Genç işçi Buluşması Ankara Ekin Tiyatrosu’nun Nazım Hikmet’in hayatından kesitler sunan “Hasret” isimli oyunu ve Kazım Koyuncu’yu anma konseriyle devam etti.

Toplumsal Araştırma ve Eğitim Merkezi (TAREM) ile Türk-İş’e bağlı Petrol-İş, Tekgıda-İş, Tez-Koop-İş, Koop-İş, TÜMTİS, Deri-İş, Hava-İş sendikaları ve DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş, Sosyal-İş, Genel-İş, Dev-Sağlık-İş, Limter-İş tarafından örgütlenen buluşmanın yurt dışı partnerliğini de Hollanda’dan TIE üstlendi. Seferihisar Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen Genç İşçi Buluşması 25 Haziran Cuma akşamı Seferihisar Spor Salonu’nda gerçekleşen programla devam etti.

İlk olarak Nazım Hikmet’in cezaevi günlerini anlatan Haluk Işık’ın yazdığı Hasret isimli oyun Ankara Ekin Tiyatrosu tarafından sergilendi. Kazım Koyuncu’nun ölüm yıldönümü nedeniyle düzenlenen konserde Kazım Koyuncu’nun orkestrası Entu sahne aldı. Konserin başında bir dakika boyunca tulum çalarak Koyuncu’yu anan gurup, ünlü sanatçının şarkılarıyla geceye renk kattı.

3. Genç İşçi Buluşması 26 Haziran Cumartesi günü sona erecek.