Ne Mutlu Türk Polisiyim Diyene

Anasayfa / Haberler / Ne Mutlu Türk Polisiyim Diyene

Ne Mutlu Türk Polisiyim Diyene

Türk Polis Teşkilatının 168. Kuruluş Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Seferihisar’da  da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Kaymakam Şakir Erden, Garnizon Komutanı Recai Atasavun , Belediye Başkan vekili Hüseyin Ercan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ümit Yeşeren, İlçe Emniyet Müdürü Gürkan Yiğit , siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

Saygı duruşu,İstiklal Marşı ve Atatürkbüstüne çelenk koyma töreninin ardındanSeferihisar İlçe Emniyet Müdürü Gürkan Yiğit bir konuşma yaptı.

Gürkan Yiğit konuşmasında “Güvenlik hizmetlerini 168 yıldır başarılı bir şekilde halka sunmanın gururunu yaşayan teşkilatımız, ülkemizde güvenlik ve huzurun devam etmesi ve çocuklarımızın geleceğe umutla bakabilmesi için başta Anayasa ve yasaların kendisine verdiği yetkiyi kullanarak toplumun birlik ve beraberliği için her türlü şartta gerektiğinde canı pahasına görevini başarıyla sürdürmektedir.

Halkımızın yaklaşık yüzde 80’ine hizmet veren Türk Polis Teşkilatı, vatandaşın huzur ve güvenliği için insan hakları ve hukukun üstünlüğünü temel alan bir anlayışla, güvenlik alanındaki gelişmeleri dikkatle inceleyerek modern yöntemlerin suç soruşturmalarına entegre olmasını sağlayarak sonuca ulaşma gayreti içerisindedir.

Değerli konuklar , unutulmamalıdır ki ; kuralsızlığın toplumun her kesiminde egemen olduğu ölçüde suçlulukta yaygınlaşır. Görev alanına giren tüm hizmetleri toplumun desteğini sağlamak suretiyle yerine getirmeyi kendisine amaç edinen teşkilatımız , her alanda değişime ve yeniliklere açık, ortaya koyduğu yeni projeleriyle içerisinde bulunduğu dönemin öncülüğünü yapmaya devam ederken , sizlerden aldığı desteğinde artarak devam etmesini beklemektedir.

Değerli meslektaşlarım, toplumun bizden beklentisi görevimizin ifasında hukukun çizdiği sınırlar içerisinde hareket ederek ,ciddiyet ve özgüven içinde bilgi, beceri ve kabiliyetimizi en üst düzeye çıkararak donanımlı bireyler haline gelmemizdir. Görevimiz, nezaket kuralları içerisinde can ve mal güvenliğini korumakla sorumlu olduğumuz vatandaşlarımıza hizmet etmektir.

Bu mutlu günümüzde başta Ulu Önder Atatürk ve ülkemiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle ,kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Teşkilatımızın her kademesinde görev yapan emekli ve çalışan personelimizin Polis Günü’nü kutlar aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar dilerken, kuruluş yıl dönümümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm konuklarımıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım” dedi.

KUTLAMA KOKTEYL İLE DEVAM ETTİ

İlçe merkezinde ki kutlamanın ardından kortej halinde yapılan yürüyüş ile Seferihisar İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçildi. Müdürlük bahçesinde yapılan kokteylde başarılı bulunan emniyet mensuplarına teşekkür belgeleri takdim edildi. Yapılan ikramın ardından kutlama programı sona erdi.

 

{gallery}polis-2013-kutlama{/gallery}