Öğretmenler kokteylde buluştu

Anasayfa / Haberler / Öğretmenler kokteylde buluştu

Öğretmenler kokteylde buluştu
Öğretmenler kokteylde buluştu

 

Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü kutlama programında ilçede görev yapan ve emekli olmuş öğretmenleri biraraya geldi.
 
Belediye Kültür Merkezi'nde gerçekleşen koktelyde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, öğretmenleri salon kapısında eşi Neptün Soyer'le birlikte karşıladı. Birer kırmızı karanfil ve üzerinde Seferihisar Belediyesi yazan ajandanın hediye edildiği öğretmenler, canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.
 
Gecede bir konuşma yapan Başkan Soyer; "24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, 2013 Haziran ayında Seferihisar'da gerçekleştireceğimiz Cittaslow Genel Kurulu nedeniyle aranızda olamadım. Bugün buraya geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bir senede köprüler inşaa edip, bir şehri yeni baştan yapabilirsiniz. Ama sizin yaptığınız iş tohum ekmeye benziyor. Karşılığını almak biraz zaman alıyor. Bir şehri değiştirmek mümkün ama o şehrin içinde yaşayan insanları değiştirmek işte o sizinle ilgili birşey. Size Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözüyle seslemek istiyorum. Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Seferihisar'da bunu istiyor. Öğretmenler gününüz kutlu olsun" dedi.
 
Başkan Soyer konuşmasının ardından 82 yaşındaki emekli öğretmen Samiye Yıldırım'ı elinden tutarak sahneye çıkardı. Saniye öğretmen, gençlik yıllarında ilk atamasında yaşadığı günleri genç öğretmenlerle paylaştı.
 
Öğretmenler Günü kutlaması verilen kokteyl ve canlı müzik eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.
 
{gallery}ogr-2012-yemek{/gallery}