Online Eğitim Sistemi

Seferihisar Belediyesi ilkokul ve ortaokul öğrencilerine derslerinde destek olmak için online eğitim sistemini Seferihisar İlçesindeki tüm okullarda hizmete soktu.

 

Milli Eğitim Bakanlığının şuan bulanan müfredatına uygun internet üzerinden kullanılan bilgisayar destekli program ile öğrenciler ve öğretmenler çok sayıda kaynaktan faydalanabilecek.

 

Online eğitim sisteminde her ilköğretim öğrencisinin sahip olacağı bir aktivasyon kart ile sisteme ücretsiz üye olup online test çözüp yanlış yaptığı soruları açıklamalı bir şekilde görecekler. Aynı zamanda üç boyutlu ve sesli konu anlatımları, canlandırmalar, etkileşimli, öğretici ve eğlenceli alıştırmalar, yüzlerce alt konu, tema-ünite testi, çözümlü testler ve konuları kavratmaya yönelik oyunlarla fen deneylerini ve alıştırmaları içeren  sistem üzerinden istenirse sesli kitap okunabilecek.  Müfredat sırasında geçmiş ve gelecek konuların tekrar edilmesini sağlayan online sistemde okullarda ve evde eğitimin online olarak sürmesi sağlanacak.   

 

Seferihisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Gürhan Özata ve Projeyi Seferihisar’a kazandıran Kültür Müdürü Halil Karaşahinoğlu www.seferihisaregitim.org adresi üzerinden hizmet verecek online eğitim sistemi için gerekli kartları okullarda öğrencilere dağıtmaya başladı.

 

 

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ NEDİR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi; ilköğretim öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlanmış, yeni öğretim müfredatına uygun, internet üzerinden kullanılan bilgisayar destekli bir eğitim yazılımıdır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’Nİ KİMLER KULLANIR?

İlköğretim birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm öğrenciler, ilkokul ve ortaokulda görevli öğretmenler ile eğitim yöneticileri kullanır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

İnternet bağlantısı olan her yerden kullanıcı adı ve şifresi girilerek kullanılır. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemin’den yararlanmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayar yeterlidir. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi herhangi bir bilgisayar kurulumu veya Cd gerektirmez. Yapılması gereken tek şey, www.seferihisaregitim.org adresine girerek üye olmaktır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN İÇERİĞİ KİM TARAFINDAN HAZIRLANMIŞTIR?

Bu eğitim sitesinin tüm içeriği “İŞLEM YAYINLARI” tarafından hazırlanmıştır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN İÇERİĞİNDE NELER VAR?

• 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflar için 50 bine yakın değerlendirmeli soru.

• 1. sınıflar için toplam 14 adet seslendirmeli hikaye kitabı.

• 2. sınıflar için toplam 14 adet seslendirmeli hikaye kitabı.

• 3. sınıflar için toplam 15 adet seslendirmeli hikaye kitabı.

• 4. sınıflar için toplam 15 adet seslendirmeli hikaye kitabı.

• 5. sınıflar için toplam 15 adet seslendirmeli hikaye kitabı.

• 1. sınıflar için 20 yardımcı kaynak kitabı.

• 2. sınıflar için 21 yardımcı kaynak kitabı.

• 3. sınıflar için 24 yardımcı kaynak kitabı.

• 4. sınıflar için 27 yardımcı kaynak kitabı.

• 5. sınıflar için 29 yardımcı kaynak kitabı.

• 6. sınıflar için 30 yardımcı kaynak kitabı.

• 7. sınıflar için 30 yardımcı kaynak kitabı.

• 8. sınıflar için 31 yardımcı kaynak kitabı.

• Her sınıf için yüzlerce testten oluşan yaprak test kitapları ve deneme sınavları.

• Her sınıf için okuma eğitim setleri, animasyonlu harf tombalaları.

• 1, 2, 3, 4 ve 5. sınıflar için tatil kitapları.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ BİR CD MİDİR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi, bir CD değildir. İnternet bağlantısı olan her bilgisayardan erişim imkânı olan bir eğitim yazılımıdır. CD versiyonu yoktur.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN İÇERİĞİ 1 YIL BOYUNCA AYNI MI KALIR?

Kesinlikle hayır. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’nin içeriklerinde uzman kadromuzdan oluşan özel yayın ekibimizce yıl boyunca sürekli yenilenir. Yeni konu anlatımları, eğitsel oyunlar, üç boyutlu canlandırmalar, etkinlikler ve testler eklenir.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN FİZİKİ OKULLARDAN FARKI NEDİR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’nin fiziki okullardan farkı; zaman ve mekân sınırlaması olmayışıdır. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ne internet bağlantısı bulunan her yerden bilgisayar ile istediğiniz zaman girebilir ve istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Dilediğiniz konuyu, defalarca tekrar edebilir, dilediğiniz çalışmayı, etkinliği ve testi tekrar tekrar çözebilirsiniz. Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi, eğitsel oyunlar, animasyonlar, sesli konu anlatımları, farklı örnek ve yüzlerce sorudan oluşan testleri ile okul derslerine en büyük yardımcıdır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN DERS KİTAPLARINDAN FARKLARI NELERDİR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemin’de tüm içerikler, MEB müfredatına tamamen uyumlu bilgisayar destekli eğitim etkinliklerini kapsar. Bu eğitim etkinlikleri kitapların aksine üç boyutlu ve sesli konu anlatımları, canlandırmalar, etkileşimli, öğretici ve eğlenceli alıştırmalar, yüzlerce alt konu, tema-ünite testi, çözümlü testler ve konuları kavratmaya yönelik oyunlarla fen deneylerini ve alıştırmaları içerir. Tüm etkinlikler öğrencilere geri bildirim verir, eksiklerini gösterir. Bu da öğrenmeyi kolaylaştırır. Bu kadar geniş ve bol eğitim materyalinin bir kitapta yer alması imkansızdır.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NİN ÖĞRENCİYE KATKISI NEDİR?

• Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’nin tüm içeriğini, istediği zaman, istediği kadar, dinleyebilir, okuyabilir, çalışabilir ya da çözebilir.

• Sesli konu anlatımları sayesinde temayı-konuyu daha iyi anlar.

• Görsel kalitesi yüksek eğitsel oyun ve etkinlikler bilgileri pekiştirir, öğrenmenin kalıcı olmasını sağlar.

• Yeni sınav sistemine uygun sorularla sınavlara tam olarak hazırlanır.

• Öğrencinin iletişim kurma, araştırma yapma, bilgiye ulaşma ve paylaşma becerisini geliştirir.

• Kendi kendine öğrenme yeteneğini, yaratıcılığını ve öz güvenini artırır.

• Öğretmeninin verdiği ödevleri görür.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NE ÖĞRENCİ ÜYE OLDUKTAN SONRA NELERE ULAŞABİLİR?

Öğrenci üye olduktan sonra okuduğu sınıfın tüm derslerine, etkinliklerine, oyunlarına ve testlerine ulaşabilir. Ayrıca sözlük, ansiklopedi gibi yine sadece üyelere açık olan ve kütüphanede yer alan kaynaklardan yararlanabilir.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ SADECE 1 (BİR) BİLGİSAYARDA MI KULLANILIR?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ne tanımlanmış olan kullanıcı adı ve şifre ile değişik bilgisayarlardan girilebilir. Ancak kullanıcı adı ve şifre, aynı anda sadece 1 bilgisayarda kullanılabilir.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’İNİ OKULDA KULLANABİLMEK İÇİN NELER GEREKLİ?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ni okulda/sınıfta kullanabilmek için; 1 bilgisayar, 1 projeksiyon makinesi ve internet bağlantısı yeterlidir.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM EĞİTİM SİSTEMİ’İNİ EVDE KULLANABİLMEK İÇİN NELER GEREKLİ?

Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ni evde kullanabilmek için; bilgisayar ve internet bağlantısı yeterlidir.

ÖĞRETMENLER SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM EĞİTİM SİSTEMİ’NE NASIL ÜYE OLUR?

• Öğretmenler Seferihisar Belediyesi Online Eğitim Sistemi’ne internet sitesinden öğretmen kimliğini mail yoluyla göndererek üye olabilirler.

• Öğretmenler üyelik ücreti ödemezler. • Üyelik süreleri sınırsızdır.

ÖĞRETMEN SEFERİHİSAR BELEDİYESİ ONLINE EĞİTİM SİSTEMİ’NE ÜYE OLDUKTAN SONRA NELERE ULAŞABİLİR?

Site içerisinde yer alan tüm derslere, etkinliklerine, oyunlarına ve testlerine ulaşabilir. Ayrıca sözlük, ansiklopedi gibi tüm üyelere açık olan ve açık kütüphanede yer alan kaynaklardan yararlanabilir.

{gallery}1509{/gallery}