ORHANLI KÖYÜ’NE KÜTÜPHANE

Anasayfa / Haberler / ORHANLI KÖYÜ’NE KÜTÜPHANE

ORHANLI KÖYÜ’NE KÜTÜPHANE
ORHANLI KÖYÜ’NE KÜTÜPHANE

Seferihisar Belediyesi ve köy çocukları kütüphaneleri oluşturma kültür –sanat ve dayanışma derneği tarafından Seferihisar Orhanlı Köyü’nde “Atatürk Çocukları Kütüphanesi” kuruldu.
3 Nisan Cumartesi günü düzenlenen törenle açılışı yapılan kütüphanenin sorumluluğuna emekli öğretmen Osman Önder getirilirken, kütüphanenin masa ve sandalye ihtiyaçları hayırsever Ömür Önder tarafından karşılandı. Orhanlı Köyü Kütüphanesi’nin Türkiye genelinde 10. Atatürk Çocukları Kütüphanesi olduğu belirtilirken, ülkenin dört bir tarafındaki köylerde açılmasının planlandığı vurgulandı. Açılışa Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’le birlikte ünlü gazeteci Can Dündar’da katıldı. Başkan Soyer yaptığı açılış konuşmasında okumanın önemini vurgulurken; “Vizontele filminde köyde açılan kütüphaneyi hatırlıyorum. Dört dörtlük bir kütüphane ama gidip kitao okuyan yok. Bu kütüphane böyle olmasın, Orhanlı halkı bu değerli hazineye sahip çıksın. Orhanlı’lı çocuklar buradan aldıkları bilgilerle aydınlık geleceğe ulaşsın ve ülkemizin aydınlık, fikir sahipleri gençleri olsun” dedi.
Açılış kurdelesini emekli öğretmen Huriye Saraç’la birlikte kesen Başkan Soyer, Can Dündar’la birlikte kütüphaneyi gezdi. Dündar, kütüphanede kendisine ait olan kitapları imzaladı.
Atatürk Çocukları Kütüphanesi’nin, kültür,sanat faaliyetleri ile bir kültür merkezi haline dönüştürülmesi planlanıyor.