Özel Çocuklar Korosu Sahnede

Anasayfa / Haberler / Özel Çocuklar Korosu Sahnede

Özel Çocuklar Korosu Sahnede
Özel Çocuklar Korosu Sahnede

Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar Kent Konseyi’nin destekleriyle kurulan “Özel Çocuklar Korosu” ilk konserini verdi.

Şubat ayında kurulan ve 12 çocuktan oluşan koro, kısa bir sürede konsere hazır hale geldi geceye katılanlardan büyük alkış aldı. Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinde oluşan koro, Seferihisar Belediyesi Kültür Merkezinde Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen programda konser verdi.

Seferihisar’da engelli çocuklara özel eğitim hizmeti sunan Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinden oluşan Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar Kent Konseyi’nin destekleriyle kurulan “Özel Çocuklar Korosu” 10-16 Mayıs Engelliler haftası dolayısıyla 11 Mayıs Cuma akşamı Yeni Kültür Merkezinde ilk solo konserlerini muhteşem bir gösteriye sundu.

 

Halkın geniş katılımıyla gerçekleşen gecede özel çocuklar solo ve koro performanslarıyla gelen konuklara muhteşem bir konser izlettirdi. Öğrencilerin solo söylediği şarkı ve türkülerde konuklar ve aileler duygulu anlar yaşadılar.

Gecenin sonunda koronun eğitmeni müzik öğretmeni Yasemen Girgin’e  Özel Can Arkadaş Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü  ve Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Deniz Tolga İnci tarafından teşekkür edilerek çiçek verildi.

Geceye katılan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, programın sonunda çocukları teker teker öperek tebrik etti.