Plaj futbol takımımız Gürcistan’da

Anasayfa / Haberler / Plaj futbol takımımız Gürcistan’da

Plaj futbol takımımız Gürcistan’da
Plaj futbol takımımız Gürcistan’da

Son iki yılda Türkiye şampiyonluğu ve ikincilik başarısı yakalayarak Seferihisar’ın adından söz ettiren plaj futbol takımı yine bir ilke imza atıyor.

 

Plaj Futbol takımı haziran ayında Gürcistan’da gerçekleşecek Uluslararası 2012 Batum Beach Soccer Festival’de Türkiye’yi temsil edecek.

30 Mayıs- 3 Haziran 2012 tarihleri arasında Gürcistan’ın Batum şehrinde gerçekleşecek uluslararası turnuvada yer alacak Seferihisar Cittaslow Plaj Futbol Takımı, Ukrayna, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, İran, Kazakistan, Batum takımlarının katıldığı turnuvada kupayı Türkiye’ye ve Seferihisar’a getirmek için mücadele edecek.

Turnuva öncesi hazırlıklarına devam eden plaj futbol takımında Teknik Direktör Mert Destek uluslararası bir turnuvada yer almanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, kupayı Türkiye’ye ve Seferihisar’a getirmek istediklerini belirtti. Destek; “Son yıllarda dünyada plaj futboluna olan ilgi oldukça arttı. Bizde Türkiye Şampiyonluğu gibi önemli bir başarı yakaladık. Seferihisar Plajları altyapı ve donanım olarak uluslararası seviyeye geldi.

 

Geçtiğimiz sezon 4 futbolcumuzu Milli Takıma gönderdik. Bize tüm bu imkânları yaratan, sonsuz desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e buradan teşekkür etmek istiyorum. Onun Seferihisar’ı tüm dünyaya duyurma çalışmalarına umarım bizde Batum’da şampiyon olarak destek veririz. Batum’da kupayı alıp hem Türkiye’yi hem de Seferihisar’ı gururlandırmak istiyoruz. Kupayı da alıp ülkemize döndüğümüzde kupayı Başkanımıza hediye etmek istiyoruz” dedi.

29 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek turnuvada oynanacak karşılaşmalar www.seferihisar.tv adresinden canlı olarak yayınlanacaktır. Maç programını ve saatlerini kura çekiminin ardından www.seferihisar.bel.tr  adresinde bulabilirsiniz.

 

alt