PLASTİK SANATLAR SERGİSİ AÇILDI

Anasayfa / Haberler / PLASTİK SANATLAR SERGİSİ AÇILDI

PLASTİK SANATLAR SERGİSİ AÇILDI
PLASTİK SANATLAR SERGİSİ AÇILDI

18 ressam, altı heykeltraş, bir seramik sanatçısı, bir tiyatro eğitmeni ve Sanat eleştirmenleri on gün boyunca çalıştı. Muhteşem eserler 27 Ekim Çarşamba gününe kadar Teos Marina’da…

Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Cittaslow Seferihisar 1. Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu’nda hazırlanan eserler, sergilenmeye başladı.

 

Koordinatörlüğü Ressam Reyhan Abacıoğlu ve Ressam Tuncay Topçu tarafından yürütülen Plastik Sanatlar Sempozyumu 18 ressam, altı heykeltraş, bir seramik sanatçısı, bir tiyatro eğitmeni ve Sanat eleştirmenleri Abdülkadir Günyaz ve Kaya Özsezgin’in katılımıyla gerçekleşti. 7-17 Ekim tarihleri arasında devam eden atölye çalışmalarının ardından, gerçekleşen açılış kokteyliyle eserler Sığacık Marina’da sergilenmeye başladı.

 

Açılışta bir konuşma yapan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Seferihisar’da böyle bir sempozyum yapmak çok heyecan verici. Birbirinden değerli sanatçılarımızı ağırlamak da bizim için çok keyifli. Burası Sanatçılar Kenti. Teos’ta yüzyıllarca sanatçılar yaşamışlar. Bu iade-i itibar. Zorlamıyoruz, olan bir zenginliğin üstündeki tozu, kiri alıyoruz” dedi. Sanatçılara da ayrıca teşekkür eden Başkan Soyer; “Ben mermerin bu kadar zor işlendiğini atölye çalışmalarında gördüm. Tüm sanatçılarımız inanılmaz eserler yarattılar. Sempozyumu geleneksel hale getireceğiz. Önümüzdeki yıl daha büyük bir sempozyumu yine hep beraber yapacağız” dedi.

 

Sempozyum koordinatörlerinden Ressam Reyhan Abacıoğlu; “Geçtiğimiz yıl Seferihisar’ın Cittaslow olduğunu öğrendiğimde neler yaparız diye düşündüm. Ayrıca Seferihisar benim doğduğum yer. Bizim de katkımız olsun diyerek, sempozyum teklifiyle başkanımıza gittik. Başkan da belediye personeli de bize inanılmaz destek verdi. Katkısı olan herkese çok teşekkürler” dedi.

 

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, sempozyuma katılan sanatçılara plaket vererek teşekkür etti. 1 Seferihisar Cittaslow Seferihisar 1. Uluslararası Plastik Sanatlar Sempozyumu’nda hazırlanan eserler 27 Ekim Çarşamba gününe kadar Sığacık Marina’da sergilenecek.

 

 

SEMPOZYUMA KATILAN SANATÇILARIN LİSTESİ:

 

ALPARSLAN EBCİM (HEYKELTRAŞ) TÜRKİYE

CAN KÜÇÜKTEPEPINAR (HEYKELTRAŞ) TÜRKİYE

CATALINA MAYER (RESSAM) ALMANYA

CEMAL DEMİR (RESSAM) TÜRKİYE

CRİSTAL MELLE (HEYKELTRAŞ) ALMANYA

DANİELLA NOVELLO (HEYKELTRAŞ) İTALYA

ELLEN SCHON (SERAMİK) AMERİKA

ELİZA FRANZOI (HEYKELTRAŞ) İTALYA

KERSTEN THIELER-KUECHLE (RESSAM-HEYKELTRAŞ) ALMANYA

KIRSTEN BALLISAGER (RESSAM) DANİMARKA

LISA KRACBICLER (RESSAM) AVUSTURYA

MARIKA WILLE (RESSAM) AVUSTURYA

MELİH KORUKCU (TİYATRO EĞİTMENİ) TÜRKİYE

MUSTAFA HORASAN (RESSAM) TÜRKİYE

MOUNTASSIR CHEMAOMOUNE (RESSAM) FAS

PATRIZIA NOVELLO (RESSAM) İTALYA

PEPPI SPISS (RESSAM) AVUSTURYA

PETRA HOECKER (RESSAM) ALMANYA

PIRJO HEINO (RESSAM) FİNLANDİYA

REYHAN ABACIOĞLU (RESSAM) TÜRKİYE

SELAHATTİN YILDIRIM (RESSAM) TÜRKİYE

SOH CHEE HUI (RESSAM) MALEZYA

TUNCAY TOPCU (RESSAM) TÜRKİYE

TÜLAY ÇELİKEL (HEYKELTRAŞ) TÜRKİYE

ZELJKO HUDEK (RESSAM) HIRVATİSTAN