Fen İşleri Projeleri

Anasayfa / Haberler / Fen İşleri Projeleri

Fen İşleri Projeleri
Fen İşleri Projeleri

*Ulamış Mahallesinde Kır Düğün Salonu, Depo ve Çevre Düzenlemesi Yapımı Projesi: halkımızın daha nezih, kullanışlı, güzel bir alanda düğün, sünnet, kına gibi organizasyonlarını yapabilmesi amaçlanmıştır.

*Kocaçay kenarında yaklaşık 1200 ağaç dikilerek, ağaçlandırma çalışmaları yapıldı ve ağaçlandırma alanlarının etrafı tel örgü ile çevrildi. Kocaçay kenarının ıslah edilmesi ve güzelleştirilmesi ve korunması amaçlanmıştır.

*İlçemizde bulunan kapalı pazar yerine ilave olarak 2500 metrekarelik kısmın kapatılması işlemi gerçekleştirildi. Halkımızın ve pazar esnafının kullanımına sunulmak üzere daha büyük kapalı bir pazar alanı oluşturuldu.

*İlçemiz Mersinalanı Mahallesinde Lebedos açık hava düğün salonu projesi tamamlanıp vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

*Orhanlı Mahallesi muhtarlık binasında bulunan metruk bina restore edilerek kütüphaneye dönüştürüldü ve dolap imalatları yapıldı. Böylece köy çocuklarımızın kitap okuma sevgisine katkıda bulunuldu.

* Taşdibi tepesine 54 m2’lik Türk Bayrağının dalgalandığı 25 metre yükseklikte bayrak direği dikilmiştir. Bayrak direğinin bulunduğu noktanın aydınlatılması için gerekli elektrik işleri yapıldı.

*İlçemiz Camikebir Mahallesinde bulunan Atalaykent Sitesi içerisinde İzsu, Karayolları ve Belediyemizce ortaklaşa yürütülen çalışmalarla, dere ıslah çalışmaları tamamlandı.

* İlçemiz Bengiler Mahallesi’nde Vatan Caddesi üzerine yaya köprüsü yapılarak vatandaşlarımızın karşıdan karşıya güvenli bir şekilde geçiş imkanları sağlandı.

*Belediye binası ve pazar yeri etrafında yol tretuvar ve otopark düzenlemeleri yapıldı.

* Son 6 yıl içerisinde İlçemiz sınırları içerisinde 270.000 m2 parke taşı ve 50.000 metre bordür taşı döşeme çalışmaları yapılmıştır.