Rengarenk Ürkmez

Ürkmez Kültür, Sanat ve Gençlik Evi’nin  başlattığı “Fırçanı da Al Gel” uygulaması eğlenceli bir etkinlikle tamamlandı. Seferihisar Belediyesi Ürkmez Kültür, Sanat ve Gençlik Evi tarafından organize edilen “Fırçanı da Al Gel” çalışması Gençlik Evi’nin duvarlarını rengarenk bir görüntüye kavuşturmak amacıyla gerçekleştirildi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı etkinliğin son gününde, katılımcılar ellerini boyayarak merkezin duvarlarına el izlerinin baskısını bıraktı.

7’den 70’e herkesin eğlenerek katılım gösterdiği etkinlikte özellikle çocukların sevinci görülmeye değerdi. Ayrıca Hülya Tartar tarafından iki haftadır devam eden resim kursiyerlerine Başkan Tunç Soyer tarafından katılım belgesi takdim edilirken, etkinliğin konukları Veysel Eryürek ve Eylem Eryürek’in müziğiyle hoş zaman geçirdi.

AKŞAM EĞLENCE DORUĞA ÇIKTI
Aynı gün iki etkinliğe birden ev sahipliği yapan Seferihisar Belediyesi Ürkmez Kültür, Sanat ve Gençlik Evi, gün geceye döndüğünde ise muhteşem bir fasıl ile konuklarına eğlenceli dakikalar yaşattı.

Katılımın yoğun olduğu “Fasl-ı Ramazan” etkinliğinde Gençlik evinin bahçesi büyük küçük demeden her yaştan konuğu ağırlarken, müzik öğretmeni Dilek Güney’in yönetimindeki koro birbirinden güzel Türk Sanat Müziği eserleriyle kulakların pasını sildi. Ramazan ayının olmazsa olmazı fasılları hatırlatmak ve dinleyenlere hoş bir gece geçirtmek isteyen korodakiler yaptıkları danslar ve ilginç gösterilerle geceye renk kattı. Çaldıkları enstrümanlar konusunda hepsi birer usta olan saz ekibi de izleyenlerden tam not aldı.

Türk Sanat Müziği ezgilerinin gecenin sessizliğini bozduğu Ürkmez’de etkinlik sonunda Koro yöneticisi Dilek Güney’e teşekkür çiçeği takdim edilirken, izleyenler koro üyelerini ayakta alkışladı.

{gallery}1638{/gallery}