Sadeliğin en yalın hali

Anasayfa / Haberler / Sadeliğin en yalın hali

Sadeliğin en yalın hali

Küçük güzeldir sloganıyla Seferihisar’da gerçekleşen Uluslararası Akdeniz Suluboya festivali içerisinde açılan Minimal Fotoğraf Sergisi’ne katılımcılar büyük ilgi gösterdi.
6-8 Haziran 2013 tarihleri arasında Sığacık’ta gerçekleşen 2.Akdeniz Suluboya Festivaliyle birlikte, fotoğraf sanatçıları Sabri Şiriner ve Tayfun Kocaman organizasyonuyla yerli ve yabancı fotoğraf sanatçılarının eserleri sergilendi. Danimarka’dan Anker Hegard, Rusya’dan Anastosia Poleklina, Yunanistan’dan Vassiliki Kontaxi ve Arainis Zaferidis, Türkiye’den Sabri Şiriner, Tayfun Kocaman, Yavuz Ildız, Uğur Okçu, Sudenin Murat, Kadri Karatş, ışın Ergeneman, İbrahim Ayık, Gökhan Bulut ve Gökhan Murat Birge sergiye katılan fotoğraf sanatçıları oldu.

Üç gün boyunca sergilenen yaklaşık 50 eser, halkın büyük beğenisini topladı.

Minimal fotoğraf:
Yaşamlarımızda küçük şeyler olarak nitelenen olguların, detayların yaşamın bütününde ne kadar önemli ve kapsamlı bir yer tuttuğuna dair fotoğraf sergi….
Miniminal fotoğraf ; yerel değerlerin, uygulamaların, nesnelerin evrensel niteliğinin ortaya çıkmasına yardımcı olmakta, dünyanın her hangi bir yerinde kullanılan bir nesnenin diğer bir yerde –farklılıklar içerse de – benzer tarihsel süreçler ve işlevler ve sadeliğe sahip olduğunu en yalın haliyle göz önüne serebilmekte ve insanlığın bütünselliğine vurgu yapabilmektedir.