Sağlık Kongresi’nde Seferihisar’lı Çocuklar Yer Aldı

Anasayfa / Haberler / Sağlık Kongresi’nde Seferihisar’lı Çocuklar Yer Aldı

Sağlık Kongresi’nde Seferihisar’lı Çocuklar Yer Aldı
Sağlık Kongresi’nde Seferihisar’lı Çocuklar Yer Aldı

Çocuk Dostu Kent adayı olarak Çocuk Belediyesi’ni kuran ve bir ilke imza atan Seferihisar Belediyesi’nin Çocuk Meclisi, Antalya’da gerçekleşen 1. Ulusal Çocuk Acil Sağlık Kongresi’ne katıldı.

Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turkish Health Tourism Organization (TUHETO) ve Çocuk Acil Tıp Derneği işbirliği Antalya Rixos Lares Hotel’de düzenlenen Ulusal Çocuk Acil Sağlık Kongresi’ne Seferihisar Çocuk Belediyesi’ni temsilen Çocuk Belediye Başkanı Sıla Doğru ve Başkan Yardımcısı Ecem Bezer katıldı.

Kongre’de TUHETO ve Çocuk Acil Tıp Derneğinin birlikte yürüteceği Çocuk Dostu Otel projesi tanıtımının ardından Seferihisar Çocuk Belediyesi adına Sıla Doğru ve Ecem Bezer Çocuk Dostu Seferihisar ve Çocuk Belediyesi’nin sunumunu gerçekleştirdi. Ayrıca Başkan Sıla ve yardımcısı Ecem, Çocuk Dostu Otel projesinin tanıtım toplantısında görüşlerini dile getirerek, çocuk gözüyle hastanenin nasıl olması gerektiğiyle ilgili fikirlerini verdiler.

Sıla ve Ecem, Kongre kapsamında gerçekleşen bilimsel atölye ve sunumlara da katıldılar.

Antalya dönüşü sorularımızı yanıtlayan Çocuk Belediye Başkanı Sıla Doğru; “Antalya’daki toplantıya Ecem ile birlikte katıldık. İlk gün sadece diğer toplantıları ve sunumları takip ettik. İkinci gün çocuk dostu otel projesinin tanıtımının ardından kendi sunumumuzu yaptık. Çocuk Belediyesini anlattık. Çok şaşırdılar ve toplantı bitiminde gelip bizimle uzun uzun konuştular ve Çocuk Dostu Otel projesi ile ilgili düşüncelerimizi anlattığımız bir mail istediler”