Sakin Şehir Genel Kurulu

Anasayfa / Haberler / Sakin Şehir Genel Kurulu

Sakin Şehir Genel Kurulu
Sakin Şehir Genel Kurulu

2009 yılında Cittaslow (Sakin Şehir) Uluslararası Ağının bir parçası olmayı başaran Seferihisar gerçekleştirdiği projelerle bu açıdan sadece Türkiye’deki değil bütün dünyada 30 ülkede 150’den fazla Sakin Şehire örnek oldu.

Üretici pazarları, kadın emeği evleri, peyzaj projeleri, e-belediye hizmetleri ve yerel yemekleriyle Seferihisar, Cittaslow üyeliği ile birlikte sadece Ege Bölgesi’nin değil, bütün Türkiye’nin, hatta dünyanın takdirini kazandı. Seferihisar, her sene bir kez düzenlenen ve dünyadaki bütün Cittaslow’ların belediye başkanlarının ve teknik personelinin katılacağı Sakin Şehir Genel Kurulu’nun 2013’de düzenlenmesine talip oldu ve bu hakkı kazandı.

Sakin Şehir Genel Kurulu’nun Seferihisar’da düzenlenmesi Seferihisar’ın ulusal ve uluslararası boyutta adının duyurulması için çok önemli bir olanak sağlayacak. Amerika’dan, Afrikaya, Asya’dan Avrupa’ya bütün kıtalardan 150’den fazla belediye başkanının katılacağı genel kurul 2013 yılında Seferihisar’da düzenlenecek ve Seferihisar’ın yerel değerlerinin tanıtılacağı bir platform olacak.  Çok renkli bir kültürler buluşması, Seferihisarlılar’ın ufkunun genişlemesine, farklılıkları keşfederek zenginleşmesine ve dünya vatandaşı olmak hedefine yaklaşmasına yol açacak.