Sakin Şehirde barış içinde eğlenceye devam

Anasayfa / Haberler / Sakin Şehirde barış içinde eğlenceye devam

Sakin Şehirde barış içinde eğlenceye devam

Seferihisar Belediyesi öncülüğünde ilçe dernekleriyle birlikte hazırlanan Kültürler Buluşması Afyonkarahisarlılar gecesiyle devam etti.

Seferihisar’da başlayan ve tüm Türkiye’ye örnek olan farklı kültürlerin bir arada barış içerisinde yaşamasının mümkün olduğunu gösteren dördüncü “Kültürler Buluşması” devam ediyor. Afyonkarahisarlılar Derneği’nin  ev sahipliğini üçüncü gecede, dernek katılımcılara Afyon’un yöresel lezzeti ekmek arası döner sucuk ikramı yaptı.  Geceye yine Türkiye’nin dört bir tarafından gelip Seferihisar’a yerleşen toplulukların hep birlikte eğlencesi ve barış söylemleri damga vurdu.

TRT sanatçısı Şifa Yılmaz’ın Türk Sanat Müziği şarkılarıyla başlayan gecede Seferihisar Afyonkarahisarlılar Derneği Başkanı Ramazan Çakır, bir konuşma yaptı. Çakır; “Biz burada nereden gelirsek geleim barış içerisinde yaşıyoruz, hepimiz Seferihisarlıyız diyoruz. Bize bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e çok teşekkür ediyorum” dedi. Afyon’lu işadamı İbrahim Alimoğlu’nun da bir konuşma yaptığı gecede, dernek başkanı Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e diğer dernek başkanlarına ve eski Afyonkarahisarlılar Derneği başkanlarına plaket takdim etti.

Seferihisar Kültürler Buluşması Afyonkarahisarlılar gecesi, Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçısı İsmail Koç ve Afyon’lu sanatçı Nevzat Altındağ’ın şarkılarıyla tamamlandı.

Kültürler Buluşması 24 Eylül Salı akşamı Karadenizliler, 25 Eylül Çarşamba akşamı Doğu ve Güneydoğu Anadolulular geceleriyle devam edecek. Etkinlik 26 Eylül Perşembe akşamı Yozgatlılar gecesiyle tamamlanacak.

 

 

{gallery}1113{/gallery}