SAMOS SEFERLERİ BAŞLADI

Anasayfa / Haberler / SAMOS SEFERLERİ BAŞLADI

SAMOS SEFERLERİ BAŞLADI
SAMOS SEFERLERİ BAŞLADI

Türkiye’nin ilk sakin şehri Seferihisar, bu unvanıyla ivme kazanan turizm faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.

Yunanistan’ın Samos adası ile Sığacık arasında yapılacak feribot seferlerinin ilki Belediye Başkanı Tunç Soyer, resmi heyet, medya temsilcileri ve özel davetlilerin katılımıyla cuma günü gerçekleştirildi. Samos’ta belediye temsilcileri ve resmi bir heyet basın tarafından karşılanan kafileye çeşitli hediyeler verildi.

Tüm yıl boyunca devam edecek seferlerin iki ülke arasında yoğun bir turist akışı sağlamasını beklediklerini söyleyen Başkan Soyer; ” Bu seferler her iki yakada da turizmi canlandıracak, ekonomik katkı sağlayacak. Bu katkının Seferihisar’la kısıtlı kalmayacağına, İzmir ve çevresinin de bu hareketlilikten faydalanacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Seferihisar Belediyesi olarak Yunan turistlerin yanı sıra Samos’a gelen turistlerin, özellikle sayıları yılda 60bini bulan İskandinav turistlerin ilgisini çekmek için tanıtım kampanyaları hazırladıklarını, bu kampanyaları karşı sahilde ve Atina’da düzenlenecek etkinliklerle duyuracaklarını söyleyen Soyer TURSAB’a bağlı turizm acenteleri ile toplantılar yaparak geniş toplumsal mutakabat sağladıklarını ayrıca İzmir’i kapsayan gezi programları hazırladıklarını, kentin tarihi zenginliklerini göstermenin yanı sıra alışverişi canlandıracak etkinlikler planladıklarını, Samos tarafında da Türk turistleri çekmek üzere benzer çalışmaların yapıldığını dile getirdi.