SBS KURSLARINDA BÜYÜK BAŞARI

Anasayfa / Haberler / SBS KURSLARINDA BÜYÜK BAŞARI

SBS KURSLARINDA BÜYÜK BAŞARI
SBS KURSLARINDA BÜYÜK BAŞARI

Seferihisar Belediyesi’nin ücretsiz SBS Kurslarına katılan öğrencilerden 56’sı Anadolu Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi’ni kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

2010-2011 eğitim öğretim sezonunda ilk kez açılan hafta içi ve hafta sonu eğitimi olarak planlanan ve Ürkmez Gençlik Merkezi, Atatürk İlköğretim Okulu, Mehmet İzdal İlköğretim Okulu, Ürkmez İlköğretim Okulu ve Yatılı İlköğretim Bölge Okulu sınıflarında gerçekleşen ücretsiz SBS Kurslarına katılan ve başka hiçbir dershaneye gitmeyen 245 öğrenciden 56’sı Anadolu Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesini kazanmayı başardı. Seferihisar ilçe birincisi de kurslara katlan Ebru Gülbağ isimli öğrenci olurken, öğrenci Türkiye genelinde ilk 8 Bin’e girmeyi başardı.

 

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, açtıkları kursların sonuçlarını merakla takip ettiğini ve başarılı sonuçlar ardından çok mutlu olduğunu söyleyerek, öğrencileri tebrik etti. Başkan Soyer; “Geçtiğimiz yıl bir ilki denedik. Dershaneye gidemeyen öğrencilerimiz için SBS kursları açtık. Çocuklarımızın başarısı bizi gururlandırdı. Bu sonucun ardından bu yıl da ücretsiz SBS kurslarının devamına karar verdik.

2011-2012 eğitim öğretim yılı ücretsiz SBS kursları kayıtları devam ediyor. Kurslara kayıtlar Seferihisar Belediyesi Eğitim Danışmanlığı tarafından yapılmaktadır.

Ayrıntılı Bilgi 0 232 743 58 17