SEFERİHİSAR BAYRAMI SERTAB’LA YAŞADI

Anasayfa / Haberler / SEFERİHİSAR BAYRAMI SERTAB’LA YAŞADI

SEFERİHİSAR BAYRAMI SERTAB’LA YAŞADI
SEFERİHİSAR BAYRAMI SERTAB’LA YAŞADI

Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kurtuluş Özel Konseri’nde adeta yer yerinden oynadı. İzzet Gül Stadyumu’nu tıklım tıklım dolduran yaklaşık 10 Bin kişi Sertab Erener’in muhteşem performansıyla coşarken, son saniyeleri stadyumdaki dev ekrana yansıyan Türkiye Basketbol Milli Takımı’nın finale yükselmesinin canlı görüntüleri ve atılan son basket, unutulmaz anlara sahne oldu.
Seferihisar’ın düşman işgalinden kuruluşunun 88. Yılı nedeniyle düzenlenen “11 Eylül Kurtuluş Özel Konseri” ünlü tiyatro sanatçısı Volkan Severcan’ın sunuculuğunda gerçekleşti. Volkan Severcan yaptığı açılış konuşmasında Seferihisar’ın Sakin Şehir olmasıyla dünyanın gündemine oturduğunu belirterek, tribünde oturan Seferihisarlılara “Orkinos Balık Çiftliği İstiyor Musunuz?” şeklinde sorusuna 10 Bin kişi hep birlikte “Hayır” diye bağırarak cevap verdi. Seferihisar Belediyesi Jimnastik Takımı Dans Gösterileri ve Türkiye Şampiyonu İnternational Latin Dansları Türkiye Şampiyonu İpek ve Roman’ın gösterileri izleyicilerden büyük alkış aldı. Gösterinin sonunda Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Belediyesi Jimnastik Takımı Eğitmeni Senem Yardımcı’ya çiçek vererek teşekkür etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşması için sahneye Demir Demirkan’ın Seferihisar için bestelediği Yavaş Yaşamalı isimli şarkı eşliğinde gelen Başkan Tunç Soyer konuşmasında 11 Eylül’ün anlamını vurgularken, Cittaslow (Sakin Şehir) çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Seferihisar’ın dünyada Sakin Şehir olmasıyla bir marka haline geldiğini belirten Soyer, en önemli olayın Seferihisarlıların projeye sahip çıkması olduğunu, şu ana kadar bunun gerçekleştiğini söyleyerek “Seferihisarlılara güveniyorum”. Ülkenin en güçlü seslerinden biri olan Sertab Erener’in konsere çıkacağını belirten Soyer, “Türkiye’nin en önemli, en güçlü, en sevilen ismi Sertab Erener bizlerle olacak. Seferihisarlılar bunu hak ediyor” diyerek sözlerini tamamladı.

VEE RENGARENK…
Günlerdir büyük bir heyecanla beklenen Sertab Erener Rengarenk isimli şarkısıyla sahneye çıktı. 1,5 saat sahnede kalan Sertab Erener yeni ve eski şarkılarını 10 Bin kişi koroyla birlikte seslendirdi. Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer sahneye gelerek Sertab Erener’e Seferihisar’da olduğu için çiçek verdi ve; “Size layık değil ama Seferihisar’ın bahçelerindeki tüm çiçekleri getiremediğimiz için bu çiçeği size veriyoruz” diyerek teşekkür etti.   

 
KONSERİN SONU VE FİNAL KEYFİ
Sertab Erener hayati önem taşıyan Türkiye-Sırbistan karşılaşması ile ilgili sürekli sahnede bilgi alırken maçın son 5 saniyesinde stattaki dev led ekranlar maça bağlandı. Sertab Erener son şarkısını bitirmezken bir yanda da seyircilerle birlikte maçı izlemeye başladı. Mola bitti ve son 5 saniyeye 1 sayı geride giren Basketbol Milli Takımımız oyuna başladı ve son anda attığı basketle basketbolda bir dev olan Sırbistan’ı devirerek finale yükseldi. Seferihisar İzzet Gül Stadyumu’nda büyük bir coşku yaşanırken Sertab Erener’le birlikte tüm tribünler Türkiye, Türkiye diye tezahürat yapmaya başladı. Konseri sona eren Sertab Erener; “Finaldeyiz. Şampiyon olacağız” sözleriyle konseri tamamladı.

BÜYÜK FİNAL DEV EKRANDA İZZET GÜL STADYUMUNDA
Türkiye’de düzenlenen FIBA 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ABD ile yapacağımız final maçını hep birlikte dev ekranda izliyoruz, dünyanın en büyüğü olmamızı birlikte kutluyoruz. Bu akşam İzzet Gül’deyiz. Türkiye- ABD maçında dev ekranlar karşısında omuz omuza tribündeyiz. Bu büyük heyecana tüm Seferihisarlıları bekliyoruz.