Seferihisar Belediyesi esnek çalışma modeline geçiyor

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Belediyesi esnek çalışma modeline geçiyor

Seferihisar Belediyesi esnek çalışma modeline geçiyor
Seferihisar Belediyesi esnek çalışma modeline geçiyor

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger kentte 14 Eylül’den itibaren esnek çalışma modeline geçileceğini bildirdi.

Seferihisar Belediyesi de Covid 19’a bağlı vaka artışlarının olması sebebiyle, bulaşma riskini azaltmak amacıyla uzaktan çalışma sistemine geçileceğini belirtti.

Etkilerini küresel çapta gösteren ve sadece gündelik hayatı değil, iş hayatını ve iş süreçlerini de derinden etkileyen koronavirüs salgını ile birçok iş alanı uzaktan çalışma sistemi ile işlerine devam etti.

“İnternet altyapısı hazır”

Seferihisar Belediyesi Bilgi İşlem Sorumlusu Ahmet Çolak “Uzun süredir bu konuyla ilgili altyapı çalışmalarını sürdürüyoruz. Vatandaşlarımız Seferihisar Belediyesi’ne gelmeden birçok işlemini internet üzerinden çözebilecek. Altyapımız hazır” dedi.

1 Haziran 2020 itibarıyla başlayan normalleşme süreci ile birlikte salgının zorunlu hale getirdiği kurallar ofis hayatını yeniden şekillendirirken çalışan sağlığını gözeterek getirilen yeni kurallarla birlikte çalışma sistemleri düzenlendi. Uzaktan çalışma sistemi değerlendirmelerinde birçok iş alanı ve iş yerinde verimliliğin büyük oranlarda arttığı kaydedildi.

“Teknolojik yatırımın önemi bu süreçte daha da iyi anlaşıldı”

Seferihisar Belediyesi uzaktan çalışma sisteminde teknik bir aksaklık yaşamadığı gibi uzaktan çalışma sistemiyle internet üzerinden gerçekleştirilebilen işlemlerin vatandaşların çok daha kısa zamanlarını alarak işlerini çözüme kavuşturabildikleri gözlendi.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Uzaktan çalışma sistemi sürecinde teknolojik yatırımların ve altyapının önemini daha da iyi anladık. Ofis çalışanlarımızın dönüşümlü olarak evden çalışacağı bu sürecin sağlık açısından çok daha iyi olacağını düşünüyoruz. Hep birlikte sağlıklı ve güzel günlere ulaşabilmek için kontrollü sosyal hayat kurallarına uyarak hayatımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.