GencBank Projesi Letonya’da

Anasayfa / Haberler / GencBank Projesi Letonya’da

GencBank Projesi Letonya’da
GencBank Projesi Letonya’da

Seferihisar Belediyesi bünyesinde de yürütülen ve Letonya’da 4 kıta 25 ülkede uygulanan GençBank Projesi; gençlerin güçlendirilmesini, yerel hayata katılımlarının artırılmasını, kişisel gelişimlerini desteklemeyi ve yaşadıkları yerlere pozitif katkılar sağlamalarını hedeflemektedir. ESC(European Solidarity Corps), projelere katılmak ve programın bir parçası olmak isteyen, hem gençler, hem de organizasyonlar için buluşma noktasıdır. Kısaca, faydalanıcıları bir araya getiren sistemdir. Seferihisar Belediyesi bünyesinde de yürütülmekte olan Gençbank Projesi’de, ESC ile işbirliği içinde hareket etmektedir.

“Blind date with a book” Uluslararası Gençbank Projesi, Avrupa Birliği tarafından uygulanmaya başlayan ve Türkiye’nin de katıldığı European Solidarity Corps “Avrupa Dayanışma Programı” kapsamında 1 Temmuz 4 Ağustos tarihleri arasında Letonya Valmiere’de hayata geçirildi. Avrupa’da Gençbank projesi yürüten 9 Ülkeden 11 katılımcının seçildiği projeye Türkiye’den GençBank Seferihisar’da gönüllülük yapan Hande Özdemir oldu.

4 yıldır Seferihisar Gençbank projesinde yer alan gönüllü Hande Özdemir ve katılımcılar beş haftalık proje süresince fon toplama, kültürlerarası etkileşim, yerel gönüllük faaliyetlerinin geliştirilmesi ile ilgili etkinlikler yaptılar. Ayrıca gönüllü Hande Özdemir Türkiye ve Seferihisar’ı tanıtan bir sunum gerçekleştirdi. Proje süresince tüm masrafları ESC (European Solidarity Corps) tarafından karşılanan katılımcılar edindikleri tecrübeleri ülkelerinde ve şehirlerinde yürütülen Gençbank projelerini geliştirmek için kullanacaklar.