Seferihisar Belediyesi’nden Şeffaf Belediyecilik Örneği

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Belediyesi’nden Şeffaf Belediyecilik Örneği

Seferihisar Belediyesi’nden Şeffaf Belediyecilik Örneği
Seferihisar Belediyesi’nden Şeffaf Belediyecilik Örneği

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediyenin kalem kalem gelir-gider tablosunu ve faaliyet raporunu ilçe çarşı meydanında bulunan led ekranda yayınlamaya başladıklarını açıkladı.

Türkiye’nin Sakin Şehir ünvanlı Seferihisar Belediyesi, Türkiye’ye örnek olacak bir uygulamaya imza attı. Vatandaşlar arasında konuşulan yatırıma bu kadar, bu projeye şu kadar para harcanmış söylentileri tarihe karıştı. Seferihisar Belediyesi, yaptığı tüm harcamaları, ödemeleri, faaliyet raporunu hazırladığı slayt gösterisiyle çarşı meydanındaki led ekranda döndürmeye başladı.

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Belediye Başkanı Tunç Soyer açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Şeffaf belediyecilik konusunda çok önemli bir adım attığımızı düşünüyorum. Göreve ilk geldiğimizde de meclis toplantılarını halka açık yerlerde yaparak, her konuda halkımızı bilgilendireceğimizi beyan etmiştik. Belediyenin yaptığı tüm yatırımlardan, harcamalardan, gelirlerden halkın bilgi almasının hakkı var. Bizde bunu çarşı meydanımızda bulunan led ekrandan yayınlayarak, isteyen vatandaşlarımızın incelemesi imkanını sunduk. Önümüzdeki günlerde en az bir hafta önceden meclis gündemlerini, sonuçlarını ve meclis kararlarını da led ekranda halkımızla paylaşacağız. Yaptığımız her işi de yine led ekranda paylaşmaya devam edeceğiz. Umarım, Türkiye genelinde yayılan bir uygulama olur.”