Seferihisar Belediyesi UCLG-MEWA Yönetim Kurulu’nda

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Belediyesi UCLG-MEWA Yönetim Kurulu’nda

Seferihisar Belediyesi UCLG-MEWA Yönetim Kurulu’nda
Seferihisar Belediyesi  UCLG-MEWA Yönetim Kurulu’nda

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu Nevşehir’de toplandı.

Birleşmiş Milletler Ve Yerel Yönetimler Uluslararası Ortadoğu Teşkilatı olan UCLG- MEWA Ağı, 11-12 Mart tarihlerinde Nevşehir Belediyesi ev sahipliğinde toplandı.

Yönetim kurulu ve Kent Diplomasisi Yan Etkinliği Toplantısı’na UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Dannieh Belediyeler Birliği Başkanı ve UCLG-MEWA Başkanı Mohamed Saadie ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı olmak üzere Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Balıkesir Belediye Başkanı, Seferihisar Belediyesi ve üye belediye başkanları temsilcileri katıldı.

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet DUMAN’ın konuşmasıyla başlayan toplantıda Duman “Doğal ve insan kaynaklarındaki afetler nedeniyle önümüzdeki süreçlerde kentlerin yaşanabilirliği açısından daha çok çalışmamız gerekiyor. Bu nedenle yerel yönetimlerin hem ulusal hem de uluslararası açıdan güzel işleyebilmesi için projelerini arttırması çok önemlidir” dedi.

Ardından sözü alan UCLG-MEWA Başkanı Mohamed Saadie ve Güney Afrika Belediyeler Birliği (SALGA) Başkanı, Polokwane Belediye Başkanı ve UCLG Eş Başkanı Thembisile NKADIMENG, teşkilatın öneminden ve belediyelerin sesini duyurması konusunda sağlamış oldukları imkanlardan bahsetti.

Nevşehir ilinde yapılan UCLG-MEWA Yönetim kurulu ve Kent Diplomasisi Yan Etkinliği toplantısı, Kent Diplamasisi Paneli, Kültür 21 ve Yeni Kentsel Gündem Networking etkinliği ile devam etti.

Seferihisar Belediyesi’nin yürütmekte olduğu ve gerçekleşeceği planlanan projeleri de toplantıda takdir topladı.