Seferihisar Belediyesi ve TÜRÇEV çevre eğitim etkinliğini gerçekleştirdi

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Belediyesi ve TÜRÇEV çevre eğitim etkinliğini gerçekleştirdi

Seferihisar Belediyesi ve TÜRÇEV çevre eğitim etkinliğini gerçekleştirdi
Seferihisar Belediyesi ve TÜRÇEV çevre eğitim etkinliğini gerçekleştirdi

Seferihisar Belediyesi ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) işbirliği ile düzenlenen çevre eğitim etkinliği halkın ve özellikle çocukların yoğun ilgisi ile gerçekleşti.

Mavi bayrak Kuzey Bölge Koordinatörü Doğan Karataş Seferihisar Çocuk Belediyesi’nden gelen katılımcı çocuklara Çevre koruma ve geri dönüşüm konularında eğitim verdi.
Türkiye’nin en fazla mavi bayraklı halk plajına sahip belediyelerinden biri olan Seferihisar Belediyesi etkinlik boyunca sahil temizliği yapan çocuklara teşekkür belgesi takdim etti. Bu etkinlik ile çevre bilinci farkındalığı yaratmak isteyen TÜRÇEV ve Seferihisar Belediyesi bu tür etkinliklerde daha fazla buluşulacağı müjdesini verdi.

Ayrıca Sığacık Körfezi’nde kurulması planlanan orkinos çiftliği ile ilgili basın açıklamasında bulunan Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve Avukat Şehrazat Mercan gerçekleşecek Orkinos Çiftliği’ne Hayır eylemine tüm vatandaşlarımızı davet etti.

Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ‘’Hepimizi ilgilendiren meselelerin çözümü için birlikte hareket etme zamanı. Bu çevre eğitim etkinliği ile farkındalık yaratmak istiyoruz. Gelecek nesillere ancak bu şekilde daha yaşanabilir bir dünya bırakabiliriz. Halk plajlarının en önemli sorunlarından biri olan izmaritleri ve diğer atıkları hep beraber topladık. Bunun bir bilinç olarak herkese aşılanmasını istiyoruz. Daha sürdürülebilir bir gelecek için çevresel meselelere birlikte çözüm üretelim. Öncelikle Seferihisar ve yaşadığımız bölgelerde çevresel problemlere sosyal etki yaratabilecek projeler geliştirip ve bu projelerin etkisinin tüm dünyaya yayılması için adımlar atacağız. Akıllı ve sürdürülebilir kentsel hareketlilik konusunda Seferihisar’da çalışmalar yapacağız. Bu konu ile ilgili yenilikçi önerilerinizi her zaman bizlere sunabilirsiniz. Etkinliğe katılan tüm vatandaşlarımız ve çocuklarımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.