Seferihisar Belediyesi’nde zam şöleni

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Belediyesi’nde zam şöleni

Seferihisar Belediyesi’nde zam şöleni
Seferihisar Belediyesi’nde zam şöleni
Belediyede tüm çalışanları kapsayan TİS imzalandı.
Seferihisar Belediyesi ile DİSK/Genel-İş, Tüm-Bel Sen ve Belediye-İş Sendikaları arasında toplu iş sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı. Belediye iştirakine bağlı 504 işçi, 28 kadrolu işçi ve 122 memuru kapsayan TİS’ler ile toplamdaki zam oranı %85’i buldu.
Seferihisar Belediyesi’nde emekçi bayramı vardı. Belediye yönetimi, tüm çalışanlarına toplamda %85’e varan oranlarda zam yaptı. Seferihisar Belediyesi Düğün Salonu’nda düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi imza törenine  Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Belediye Başkan Yardımcısı Nuriye Hepterlikçi, CHP Seferihisar İlçe Başkanı Rahmi Tezel Çınar, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Tüm-Bel Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Cevdet Keleş, Belediye İş İzmir 2 Nolu Şube Başkan Yardımcı Turan Dündar, Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi adayları ile belediye personelleri katıldı.
BAŞKAN YETİŞKİN’DEN ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR
Törende konuşan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin “Öncelikle hepinize çok yürekten bir teşekkür etmek istiyorum. Hepinizin tek tek emeğine sağlık. 5 yıl boyunca sizlerle olmak benim için tarif edemeyeceğim kadar değerliydi. 2019’da hatırlarsanız göreve geldiğimde bir söz vermiştim. Bir gün bile geç ya da eksik almayacaksınız demiştim. Çok şükür o günleri atlattık. Maaşlarını zamanında ödeyen, zam artışlarında metropol ilçeler ile yarışan bir belediyeyiz.” dedi.
“SOFRAMIZ GENİŞLEMEYE DEVAM EDECEK”
Başkan Yetişkin”Gerekirse gecenin köründe yatağınızdan kalkıp göreve gittiğinizi, yaz kış demeden, gece gündüz nasıl çalıştığınızı biliyorum. Size bunları söyleyenlere sakın kulak asmayın. Ben sizden razıyım arkadaşlar. Hepinizden Allah razı olsun. 5 yıl önce 600 kişiydik. Bugün tam 800 kişilik kocaman bir aile olduk. Soframız genişlemeye devam edecek. Seferihisar için daha yapacak çok işimiz var. Ben 5 yıl daha sizlerle beraber yol yürümek istiyorum. Sizlere güvenim tam. Hep beraber çalışacağız. Hep beraber kazanacağız” ifadelerini kullandı.
BAYRAM GİBİ KUTLAMA
Bayram havasında geçen imza töreninde işçiler, “birleşe birleşe kazanacağız”, “inadına sendika, inadına DİSK”, ve “en büyük başkan bizim başkan” sloganları atıldı.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da sözlerine emekçiyi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’e teşekkür ederek sözlerine başlarken “Bu ülkenin doğasını talan eden iktidara karşı bir bildiri bile dağıtmayan bir sendikanız varsa yanında durmayın. Kadın cinayetlerini, iş cinayetlerini görmezden gelen kadınlara değer vermeyen bir sendikanız varsa istifa edin. Geleceğinizi karartacak olanlara oy vermeyin. Eğer emekten yana emekçinin hakkını veren bir belediye başkanınız varsa onunla yürüyün. Buradan tüm işçi kardeşlerime toplu iş sözleşmelerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Fotoğraf Galerisi