Seferihisar Belediyesi’nden müzik şöleni

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Belediyesi’nden müzik şöleni

Seferihisar Belediyesi’nden müzik şöleni
Seferihisar Belediyesi’nden müzik şöleni

Seferihisarlılar, Belediye bünyesinde çalışmaları sürdüren müzik ve dans topluluklarının hazırladığı Müzik Şöleni gecesinde buluştu.

Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen şölende, Seferihisar Belediyesi Kültür Sosyal İşler ve Ürkmez Gençlik Evi bünyesinde sürdürülen eğitimlerin ardından gerçekleşen Müzik Şöleni’nde rengarenk bir gece yaşandı. Oldukça yoğun bir katımla gerçekleşen gecede amatör sanatçıların sergiledi performans ayakta alkışlandı.

Gece Ürkmez Kültür-Sanat ve Gençlik Evi Çocuk Korosu’nun öğretmenleri Hasan Demirtaş eşliğinde gerçekleştirdiği konseriyle başladı. Ardından yine Ürkmez Gençlik evi Zeybek Gurubu’nun eğitmenleri Pelin Altınbilek önderliğinde hazırladıkları gösterisi sergilendi. Programın birinci bölümü Müzik Öğretmeni Yasemen Girgin yönetimindeki Belediye Çocuk Korosu’nun şarkılarıyla tamamlandı.

İkinci bölümde Mehmet Sipahi’ni şefliğinde hazırlanan Belediye Çocuk Orkestra’sı sahne aldı. Ürkmez Gençlik Evi’nin dans gösterileri ve Şef Sadrettin Yavaş ve solistler Bahar Kökçüoğlu, Erdoğan Zeybel eşliğinde Türk sanat Müziği korosu sahne aldı. Gece Ürkmez Gençlik Evi Türk Halk Müziği Korosu’nun şefleri Hasan Demirtaş yönetiminde gerçekleştirdiği konserle tamamlandı.

Gecenin sonunda Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Müzik Şöleni’nde görev alan eğitmenlere çiçek ve tüm kursiyerlere teşekkür belgesi verdi. Performanslarının çok etkileyici olduğunu söyleyen Başkan Soyer; “ Belediyemiz bünyesinde açtığımız kurslara her yaştan katılım olması ve bugün konser verebilecek seviyeye gelmiş olmamız beni çok mutlu etti. Buradan Seferihisar’ı başarıyla temsil edecek guruplar, sanatçılar çıkacağını gördüm bu gece. Tüm eğitmenlerimizi ve öğrencilerini kutluyorum” dedi.