Seferihisar Briç Takımının Türkiye Başarısı

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Briç Takımının Türkiye Başarısı

Seferihisar Briç Takımının Türkiye Başarısı
 
Seferihisarspor bünyesinde turnuvalara katılan Seferihisar Briç Takımı, bölge elemelerini geçen 64 takımın yer aldığı Türkiye Şampiyonası’nda başarıyla mücadele etti.
Her geçen gün gelişen altyapısıyla sporda Türkiye çapında başarılar elde etmeye başlayan Seferihisar’da, bir başarı hikayesi de briç takımından geldi. Seferihisar Belediyesi’nin desteğiyle turnuvalara katılan briç takımı Ege Bölgesi elemelerini geçerek Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Van’da gerçekleşen Türkiye Şampiyonası’nda da gruptan çıkan Seferihisar Briç Takımı, nakavt maçlarında milli takım sporcularının oluşturduğu İstanbulspor’a karşı kaybederek elendi. İlk kez katıldığı turnuvada, güçlü rakipleri karşısında gruptan çıkmayı başaran Seferihisar takımı, briç camiası tarafından takdirle karşılandı.
Seferihisar Briç Takımı’nı oluşturan Yıldıray Topçu, Ekrem İlanbey, İsmail Sucu, Demir Koçer, Yıldırım Kaçar, Bego Kat, Yaşar Korkmaz, İlker Sartık, İbrahim Coşkun, Celal Şimşekel ilçeye dönüşlerinde Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret etti.
SEFERİHİSAR BELEDİYESİ BRİÇ SPOR KULÜBÜ KURULUYOR
Başarıları nedeniyle takım oyuncularını tebrik eden Başkan Soyer, Briç’in çok sevilen bir spor dalı olduğunu belirterek tüm dünyada büyük ilgi gören Briç sporunu Seferihisar’da geliştirmek istediklerini söyledi. Takım oyuncularıyla birlikte başlayacak eğitimlerle kurulacak briç kulübü, turnuvalara katılacak ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.
Briç sporu yapmak isteyenlerin için kayıtlar da başladı. Briç eğitimi almak isteyenler 0 542 743 39 43 nolu telefondan Yıldıray Topçu ve 0 505 521 72 33 nolu telefondan Ekrem İlanbey’e ulaşabilirler. 
BRİÇ
Briç, elli iki kartlık standart iskambil destesiyle oynanan bir iskambil oyunudur. Turnuva briciversiyonu, şansın etkisini en aza indirmesi ve zihni yetenekleri bilmesi nedeniyle diğer iskambil oyunlarından çok satranca benzetilir.
{gallery}1347{/gallery}