Seferihisar Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden anlamlı proje

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden anlamlı proje

Seferihisar Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden anlamlı proje
Seferihisar Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden anlamlı proje

Almanya’nın Hamm kentinde yer alan Alltagshelden e. V. – Gemeinsam auf dem Weg Rehabilitasyon Merkezi (Gündelik Yaşam Kahramanları İle Birlikte Yolculuk) yöneticileri ve öğrencileri ile Seferihisar Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundu.

MEF İnternational Schools İzmir ile proje ortağı olan Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi her yıl en az iki defa engelli çocuklarla akranları bir araya gelerek ortak faaliyette bulunduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında, MEF Koleji öğrencileri, Hamm’dan gelen özel öğrenciler ve Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri buluştu.

Program boyunca atölye çalışmaları ve kültürel geziler ile öğrenciler birbirleri ile güzel ilişkiler kurdu. Engelli bireylerin kendi aralarında ve diğer akranları arasında kaynaşmasını hedefleyen bu çalışma geçtiğimiz yıllarda karşılıklı davetler ile gerçekleşmişti.

Alltagshelden e. V. – Gemeinsam auf dem Weg (Gündelik Yaşam Kahramanları İle Birlikte Yolculuk) Dernek Başkanı Ingrid Zelewski “Böyle anlamlı bir projede yer almaktan ötürü çok mutluyuz. Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Deniz Tolga İnci’ye davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Burada hiç yabancılık çekmedik, çocuklarımız harika ilişkiler kurdu. Umarım en kısa sürede tekrar buluşuruz” dedi.

Özel Can Arkadaş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Deniz Tolga İnci “Özel Can Arkadaş Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim alan tüm öğrencilerimizin Almanya’da bulunan kardeş okulumuzun ve kardeş derneklerin destekleri ile oradaki etkinliklere katılmalarını sağlamaya devam edeceğiz. Ayrıca Türkiye’deki işbirliği yaptığımız Mef Okulları ile olan proje ortaklığımız da devam edecek. Kurumumuzdan özel eğitim desteği alan tüm özel bireylerin yurtiçi ve yurtdışında sosyal faaliyetler, spor faaliyetleri ve sanatsal aktivitelere katılmalarını sağlamaya Seferihisar Belediyesi ve Seferihisar halkının destekleri ile devam edeceğiz. Belediye Başkanımız İsmail Yetişkin’e ve gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmalarında bizleri yalnız bırakmayan eşi Fatma Yetişkin’e teşekkür ediyorum” dedi.