Seferihisar Cebit Fuarı’nda

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Cebit Fuarı’nda

Seferihisar Cebit Fuarı’nda
Seferihisar Cebit Fuarı’nda

İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 29 Kasım- 2 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Bilişim Fuarı CeBIT’e İzmir’den katılan tek belediye oldu.İstanbul Yeşilköy CNR Expo’da gerçekleşen 13. Cebit Bilişim Eurisia ve CeBIT zirvesi 29 Kasım Perşembe günü Ulaştırma ve Şehircilik Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla açıldı. Ulusal ve uluslararası birçok firma ve belediyenin katıldığı fuara, İzmir’den katılan tek belediye Seferihisar oldu.

Geleceğin Türkiye’si Seferihisar sloganıyla hazırlanan stantta, Seferihisar Belediyesi ekipleri, Seferikart, Seferipazar, kiosk, ekasaba gibi uygulamaları katılımcılarla paylaşıyor. Seferihisar Belediyesi stantı belediye otomasyon uygulamaları firması olan Probel’le paylaşıyor. Probel firması Belediye Bilgi Yönetim Sistemi, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi, Arşiv Yönetim Sistemi ve Coğrafi Bilgi Sistemi uygulamalarıyla fuarda yer alıyor.

Fuarda katılımcıların büyük ilgisini çeken Seferihisar stantında vatandaşlar özellikle Cittaslow (Sakin şehir) hakkında bilgiler alıyor ve böyle bir yerde yaşamak istediklerinin altını çiziyor.

2 Aralık Pazar günü sona erecek fuarı, 1 Aralık Cumartesi günü Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ziyaret edecek. Başkan Soyer, gün boyu kalacağı fuar alanında, görüşme talebinde bulunan firma ve katılımcılarla görüşecek. 

 

{gallery}cebit-seferihisar-2012{/gallery}