Seferihisar Çocuk Belediyesi’nden Lösev için farkındalık yürüyüşü

Anasayfa / Haberler / Seferihisar Çocuk Belediyesi’nden Lösev için farkındalık yürüyüşü

Seferihisar Çocuk Belediyesi’nden Lösev için farkındalık yürüyüşü
Seferihisar Çocuk Belediyesi’nden Lösev için farkındalık yürüyüşü

Lösemili çocuklara ve ailelerine destek olmak amacıyla yapılan ve Türkiye’nin pek çok ilinde eş zamanlı olarak gerçekleşen Geleneksel LÖSEV Yürüyüşü Seferihisar’da da gerçekleşti.

“LÖSEV ile sen de kansere dur de”

Seferihisar Çocuk Belediyesi, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftasında lösemili çocuklara dikkatleri çekmek üzere maskeli yürüyüş düzenledi. Seferihisar Çocuk Belediyesi’nde derslere ve atölye çalışmalarına katılan çocuklar, eğitmenleri, Seferihisar Belediyesi Tiyatro Topluluğu, Ulamış Çocuk Atölyesi, Ürkmez Gençlik Merkezi, Seferihisar Belediyesi Masal Evi, Seferihisar Çocuk Belediyesi İzci Grubu, Seferihisar Belediye personelleri ve vatandaşın yoğun katılımıyla gerçekleşen yürüyüş Seferihisar Belediyesi Kent Belleği Anı Evi önünden başlayarak Seferihisar Kapalı Pazaryeri’nde sona erdi.

Yürüyüşe katılan çocuklar “Maskeme değil, gözlerime bak”, “Maskeni tak, farkındalık yarat”, “LÖSEV ile kansere hayır” sloganları ile yürüdü.

Etkinlikte, Seferihisar Çocuk Belediyesi ve Ürkmez Gençlik Merkezi eğitmenleri ve öğrencileri tarafından yapılan Seferihisar temalı magnet ve el emeği ürünler standlarda sergilendi.