Seferihisar’da binler sokakta

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da binler sokakta

Seferihisar’da binler sokakta

Seferihisar’da binlerce kişi, Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve tüm Türkiye’ye yayılan direnişe destek vermek için sokağa döküldü. “Her Yer Taksim Her Yer Direniş” sloganıyla yürüyen kalabalığa Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de katıldı. Başkan Soyer meydanda yaptığı konuşmada;  “Yepyeni bir demokrasi, yepyeni bir Türkiye hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

İstanbul Taksim Meydanı’ndaki Gezi Parkı’ndaki ağaçların sökülüp, yerine alışveriş merkezi yapılmasına karşı olarak Gezi Parkı’nda başlatılan, tüm Türkiye’nin ve dünyanın destek verdiği direniş hareketine 4 Haziran Salı akşamı Seferihisarlılar da katıldı. Seferihisar meydanında toplanan binlerce kişi sokaklarda slogan atarak ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüdü.  Yürüyüşte “Her Yer Taksim Her Yer Direniş”, “Hükümet İstifa”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” gibi sloganlar atan halk olaysız dağıldı.

 

Yürüyüşün sonunda vatandaşlara seslenen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, öncelikle yürüyüşümüze izin veren emniyet güçlerimize kocaman gönülden teşekkür ediyoruz. 8 gündür Türkiye eski Türkiye değil. 8 gündür Türkiye yepyeni bir ufka yelken açıyor. Bu yürüyüş bir demokrasi şöleniydi.  Yepyeni bir demokrasi bu topraklarda özgürce geliyor. Mustafa Kemal Atatürk eğer yaşasaydı sizlerle gurur duyardı. Çünkü boşuna gençliğe emanet etmemiş bu cumhuriyeti, iyi ki gençlerimiz var iyi ki onlar buradalar ve bugün onlar bize önderlik ediyorlar. Gençlerimizle ne kadar gurur duysak azdır. Sevgili Seferihisarlılar yepyeni bir demokrasi yepyeni bir Türkiye hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

{gallery}diren-2013-5{/gallery}