Seferihisar’da Buzul Çağı

Anasayfa / Haberler / Seferihisar’da Buzul Çağı

Seferihisar’da Buzul Çağı

Bütün dünyada ses getiren, çocukların yanı sıra yetişkinlerin de ilgiyle izlediği Buz Devri adlı sinema filminin tiyatro uyarlaması, minik izleyicilerle Seferihisar Çocuk Belediyesi'nde  buluştu. Daha önce sadece İngiltere’de bir müzikali yapılan tiyatro, Türkiye’de ilk kez Yel Değirmeni Oyuncuları tarafından Türkiye turnesi kapsamında Seferihisar'da çocuk tiyatro oyunu olarak sahnelendi.

Arkadaşlık, dostluk, sevgi ve takım olma gibi temaların işlendiği çocuk oyununda, filmdeki ana karakterlerin iyi bir şekilde tasarlanmış kostümleri ve buzul çağı atmosferini yansıtan dekorlar büyük beğeni topladı. Kostümleriyle, dekoruyla, ışıklandırmaları ve özgün müzikleriyle, danslarıyla görsel bir şölen sunan Buzul Çağı Geliyor adlı oyunu Seferihisar Çocuk Belediyesi bahçesini dolduran çocuklar ve aileleri neşeyle izledi.

Yetişkin izleyiciler için 24 Mayıs 2014 saat 21.00'de Ürkmez Kapalı Düğün Salonu'nda Haluk Işık'ın yazdığı ve yönettiği Yeryüzü Sahnesi'nin "Gitme Aklım Sende Kalır" oyunu sahne alacak. 

{gallery}1262{/gallery}